Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за китара


linger

Recommended Posts

Здравейте,

Реших да си взема ел. китара и се колебая между следните 2 модела на Fender - American deluxe stratocaster Hss или American deluxe SSS.

Цената е една и съща, но първия модел има някои екстри(LSR Roller nut, 2-Position Push/Push "Passing Lane" Switch ).

Моля дайте съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако мислиш да свириш и някоя друга жица от време на време по добре вземи тази HSS! :) Аз бих я избрал нея просто заради хъмбъкера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както казаха и колегите, зависи ... ако ще има и "напържване" ... HSS. Ако мислиш да си само мелодичен ... SSS. Всичко зависи от тебе!

 

 

Все пак да кажа, писна от такива теми. Има достатъчно. Идеята е ... иди, виж, пипни, чуй и тогава решавай. Всичко е индивидуално!

 

Со здраве!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие така го изкарахте, че на SSS не може да свири никаква "жица"... (Още повече, че това понятие може да варира от Цепелин и Пърпъл до Металика и Пантера).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено HSS даже печелиш модерен нът към нея! :greenball: когато се чудех на времето каква да е първата ми ел. китара не съм и предплагал, че в БГ може да се открие Фендер! Избора беше: Кремона, Орфей и Мюзима :greenball: с много връзки :blush: Разбира се избрах най-доброто Кремона :yahoo: А как съм си мечтал за "Милин камък"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Фендер/sss/ за да имаш звука на марката без никакви компромиси.Този модерен нът е 45 лева като моя го поръчах от Америка и е много як,но лютиера който ми прави ремонт на китарата която е от 81г. ми каза че вместо него е по добре да сложа истинска кост и така и направих.С тази кост човека си е играл доста време и сега в комбинация с трите сингъла Нойслес и ясеновото дърво звука кърти.Искам да кажа: гледай дървото и адаптерите също така посвири за да видиш как е,а тези нътове с екстрите ги зарежи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре и аз да внеса смут - тая от аватара ми, демек SSS...

Егати, и аз искам American Deluxe за първа китара :blink::crying::girl_cray2:

Няма да ми е първа китара, но десега съм свирил само на акустични. Днес ходих в магазина, но имаха само SSS модела с Ash body. Понеже нямам опит с ел. китари не можах да изкарам звук който да ми хареса. В събота ще отида в друг магазин където имат всичко и ще ги пробвам и двете. Ще преслушам и акустичните китари на Taylor , че отдавна съм се навил за една 814ce.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oбикновено като видя такава тема и ми става мъчно за ...китарите... :crying:

---------------------------------

 

Това не е купуване на автомобил,куче или избиране на апартамент друже мили ...

Китара се купува ,/особено скъпа/ когато си наясно със себе си и възможностите си -какво ще свириш с нея ,къде-на дивана в къщи или на концерти и още куп едни такива нещица,които ликвидираш само с един въпрос-коя/е / да избера/куче примерно/-унуй шаренкото или туй с повечето вълна ... :butcher:

Не ми отговаряй...., няма нужда ! :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oбикновено като видя такава тема и ми става мъчно за ...китарите... :crying:

---------------------------------

 

Това не е купуване на автомобил,куче или избиране на апартамент друже мили ...

Китара се купува ,/особено скъпа/ когато си наясно със себе си и възможностите си -какво ще свириш с нея ,къде-на дивана в къщи или на концерти и още куп едни такива нещица,които ликвидираш само с един въпрос-коя/е / да избера/куче примерно/-унуй шаренкото или туй с повечето вълна ... :butcher:

Не ми отговаряй...., няма нужда ! :nono:

Много добре казано.

И аз съм начинаещ и много ме кефи ESP Horizon ама...........Нали се сещате.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oбикновено като видя такава тема и ми става мъчно за ...китарите... :crying:

---------------------------------

 

Това не е купуване на автомобил,куче или избиране на апартамент друже мили ...

Китара се купува ,/особено скъпа/ когато си наясно със себе си и възможностите си -какво ще свириш с нея ,къде-на дивана в къщи или на концерти и още куп едни такива нещица,които ликвидираш само с един въпрос-коя/е / да избера/куче примерно/-унуй шаренкото или туй с повечето вълна ... :butcher:

Не ми отговаряй...., няма нужда ! :nono:

Много добре казано.

И аз съм начинаещ и много ме кефи ESP Horizon ама...........Нали се сещате.

Поздрави.ве

Не разбирам какво значение има дали си начинаещ или дали ще свириш на дивана в хола. Китарата си е китара. Днес в магазина един човечец на възраст около 50 си купи Gibson Les Paul за 2000 паунда, а не можеше да изсвири 2 ноти като хората. Обясни на продавача, че сега започва да се учи и след като той му демонстрира няколко модела си избра един и го взе без много да му мисли.

Та според мен китара за начинаещ е тази която можеш да си позволиш в началото. Не разбирам защо се е насадило това мнение "ама ти си начинаещ, не заслужаваш такава китара или приказки от сорта горката китара".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вземи първата щото е с хъмбъкер и няма да шуми, оти кеф цена няма, гледам парите са без проблем за теб не се колебай.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна има сингли които са с две намотки като хъмбъкер но едната не е активна а е само за да не шуми.моите нойслеси са такива и нямат никакъв шум.Това че е сингъл не означава че трябва да шуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.