Jump to content
Българският форум за музиканти

Слагане на гайка за колан на петата на грифа на акустична китара


Recommended Posts

Ако разстоянието е 31 - 32мм. според мен винта трябва да влиза някъде около 25мм. в дървото. Но като се има предвот, че и самия нът заема част от дължината на винта може да вземеш 30мм. винт, който ще влезе някаде около 3 - 4мм в страпа и остатъка ще държи в дървото 26 - 27мм. Също така трябва да съобразиш че при теб винта ще влезе под ъгал защото мястото е обло и там вече размерите стават други.

Колега @Fats дупката се разбива когато китарате се ползва на колан често и е стара и тежка, това не е никак рядко явление. В повечето случаи се разбива на рога (немога да ти кажа защо). Моите китари ги ползвам със страп лок и вече ми се е случвало един път. Постоянно ми се развиваше винта на рога съответно аз го затягах докато в един приятен момент не превътря. Според мен развиването идва от това че страпа е лок :) и лично аз не свалям колана от китарата никога и той постоянно си се върти върху страпчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Напълно достатъчна е дължина на винта около 30 - 35 мм. И да не пропусна, задължително със звездовидна глава, за равномерно натягане при завинтванито.

Тук става дума за акустичен инструмент, доста по-лек от масивните тела. Но както споменах вече, може да се капне малко епоксидно лепило в дупката и тогава няма мърдане. Така съм направил на банджото си, а то тежи колкото две от най-тежките електрически китари.

Редактирано от Fats
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сега започвам да правя същото нещо на един Лашбърн. Ако автора на темата има търпение след час ще кача снимки. :) Не че е много работата ма работа и върху едни двулитрови PVC-та.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчна е дължина на винта около 30 - 35 мм.

Ей това съм го пропуснал.

Ооо да 35мм. направо може да ползва вместо винт болт, тамън ще му стигне дължината от другата старана да му навие гайката.

При размерите които е обявил колегата макса е 30мм (като възможност, без да се покаже отатък). Като стандарт в повечето китари страпа гълта около 5мм и влиза в "масивно тяло" 20мм който не вярва да хване шублера и да си разварти страпа от китарата. Принципно като се замисля як винт 20мм в дърво държи яко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lyu_records Благодаря за снимките! Не мисля, че се сещам за друго, което да ме притеснява, така че остава само и аз да я свърша тая работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова дълъг, колкото може да се завие. Всяка витка от резбата издържа определени килограми и колкото повече са завити, толкова по-здрава е връзката.

 

Fats, дупката се разбива от тръскане. Ако си с по-спокоен темперамент и не преиграваш със стойки и чалъми няма да ти се извади болта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите винтове не се вадят, лепя ги. Освен това предпочитам да свиря седнал в повечето случаи. Да не говорим, че вече не ми отива на годините да подскачам (+ това е нездравословно за някои по-крехки сцени). Пък и китарата виси на мене, а не обратното. Икаре, хайде, завърти я тая бурма, че ще изпишем сто страници глупости по тоя смешен въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Ма това си е много вярно вземи я завърти наистина. Че то стана една дълга. :thumbup: ако те е страх ела с една двулитровка и аз ще ти я завъртя. :)

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сега започвам да правя същото нещо на един Лашбърн. Ако автора на темата има търпение след час ще кача снимки. :) Не че е много работата ма работа и върху едни двулитрови PVC-та.

 

Колко е Лош тоя Бърн :D

 

 

От снимките помислих че си я направил за левичари , после видях струните не са обърнати.

За мен мястото което си избрал е някак нелогично .

 

Дано да не е резултат от pVC-тата дето изпразваш :cheers2:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ О тука бъркаш я помисли пак! :) То си е елементарна физика! Ако не бяха PVC-тата нищо чудно да го бях и обърнал ма ми действат добре!

strap-bttn-install-lg.gif

Идеята е следната понеже е под ъгал така по трудно ще се вади от колана.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

d36ad428e49264b0.jpg

Когато е на обратната страна не стои добре! Така си подкарва колана и е по малка вероятността да се откачи. Иначе го водят за левичари. В случая е как ти харесва. :)

Е да ма този човек от тубата го монтира централно при мен има ръбче там, представи си триъгалник.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.