Jump to content
Българският форум за музиканти

Ортодокс


Polyphone

Recommended Posts

В този дъжд ми се припя едно църковно песнопение - "Ныне отпущаеши" на руския композитор А.Никольски, което пеех през 90-те години в хора.

 

Седнах и по спомен записах 4-те партии по два гласа всяка. :singer: :singer: :singer: :singer: :singer: :singer: :singer: :singer:

 

Надявам се да се е получило.

 

http://soundcloud.com/polyphone/fzviokw2k9nb

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Вълчане, браво Полихроне.Много професионално..Аз мислех ,че си любител на високо ниво , а то се оказа , че си професионалист..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря, Андрей!

 

И все пак си оставам любител, въпреки че навремето с църковно пеене си изкарвах хляба. Но като се сетя с какви певци, с какви гласища съм пял в хора на катедралата, мога само да кажа, че си оставам една музикална въшка. Но и това ми стига! Кефът от споделеното пеене е невероятно нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не си го спомням това песнопение да съм го чувал преди това и не мога да направя сравнение с други изпълнения, но сега си звучи много хубаво. Доста труд си положил за да го направиш така добре.

На едно място високите тонове не са се получили много добре, но това са подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Благодаря ти! Това песнопение се пее доста рядко и затова не е много известно в България.

 

А иначе за височините си прав, на места не звучат добре, защото ги праскам на фалце, че ми е нисък гласа.

 

 

Не си го спомням това песнопение да съм го чувал преди това и не мога да направя сравнение с други изпълнения, но сега си звучи много хубаво. Доста труд си положил за да го направиш така добре.

На едно място високите тонове не са се получили много добре, но това са подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В по-старите времена от живота ми се разправяше за една млада лекарка, която пратили по разпределение в Чипровци. И още първата вечер дошъл един местен дядо, който се оплакал:

- Моме, жмръцé ме лáзе по свéте жиле.

(В превод: Тръпки ме побиват по цялото тяло!) ;)

 

Не съм ти го чувала този запис, а и не помня откога не съм слушала църковни песнопения, но е направо покъртително. (Сега остава да си признаеш, че си "замествал" във всички гласове на хора, когато някой отсъства... :hooray: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за хубавите думи! Радвам се, че ти е харесало. А като знам колко си критична, май си ми спестила забележки! :-)))))

А относно заместването, да права си - пеех бас, баритон и втори тенор, но много рядко първи тенор, защото имаше бая височини и на фалцет ставаше като квичене! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм спестявала забележки, оставих се на първото си впечатление (това съвсем сериозно). А и за хорово пеене ме ръководят по-различни критерии (май повечето са интуитивни, така че не ме карай да ги формулирам :secret: ). Освен това си написал, че възпроизвеждаш партиите по далечен спомен, така че известна драматична (но не и хармонична) :P несигурност ми се струва съвсем в реда на нещата.

 

А относно заместването, да права си - пеех бас, баритон и втори тенор, но много рядко първи тенор, защото имаше бая височини и на фалцет ставаше като квичене! :greenball:

За да стане като квичене, трябва да вкараш повечко маса, а ти не си "силов певец", така че не ме занасяй. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.