Jump to content
Българският форум за музиканти

За начинаещите - Getting Started in Electronics/ Forrest M.Mims III


Recommended Posts

liquid_death, работата ми налага да разбирам точно от здравеопазване и технически науки едновременно. Оставям ти за домашно да се сетиш къде е допирната им точка. :) Проблем ли е, че си разбирам от работата? Ако да, да се посипя с пепел, нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не напразно на сина ми (вече инжинер по електроника) му натяквам всеки ден онази стара приказка дето един инжинер казал: Като се знам какъв инжинер съм как да ида на лекар :) Абсолютно е прав Валяка - всичкото ни образование в момента е толкова принизено че няма накъде.Няма да давам примери някои от изпитите как си ги е взел моя юнак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е, че вероятно не си ставал свидетел как твоя юнак присъства на лабораторно упражнение със страх, че уредите от 1960 година може всеки момент да се разпаднат и даскала да ги кара да ги плащат :) Пак казвам - децата са си същите, каквито сте били вие, просто тогава образованието е имало методи да ви вкара в правия път, сега тези методи не бачкат. Тъпо е да се обвинява "резултата" на проблема. В моя университет, в моята специалност имаше трима преподаватели, които бяха в крак с времето, подготвяха си часовете и лекциите със съвременна информация, проектори, видеоклипове, практика, и всички се стараеха много при тях - явно има начин да се надъха същия този келеш дето иначе предпочита да пие водка в барчето. Ама малко даскали имат акъл в главата да знаят как да грабнат интереса ;) Със себе си мога да дам пример за историята, която винаги ми е била най-противния предмет в училище, но се намери точно преди да завърша даскал, който да ме запали да чета книги за исторически събития, написани така, че аз да им се изкефя. Не е трудно, но не от всеки става даскал, независимо колко е добър в специалността си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб за това че ако даскала направи така че да им е интересно на студентите в неговия час те ще придобият съответно по-големи знания.Също така съм съгласен че материалната база е по стара с една година от библията.Пределно ясно е че сме били и ние същите картинки като малки.Може би трябва да се търси причината във времето в което живеем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не по темата, но по коментарите по нея.

 

Бюджет на БАН - 54 млн лв, с тенденция да се намалява все повече.

Бюджет за подслушване - 100 млн за 2010, увеличен на 120 за 2012.

 

Ми, че то е ясно, каква е целта на марионетните правителства в ЗГ България.

( зг - Зависима Губерния, но и вече ЗаГубена)

 

Какво се случва в другата (някогашна част от) България, както казват шиптърите, превземат я со курец.

До 10 години ще са на границата.

От вътре едни орки вършат същото.

До 10 години ще направят същото, като шиптърите.

 

Наивно би било да се повярва, че ще се намери някой съвременен Крали Марко,

който да натика Орките в резервати из пустеещата Северна България,

съвсем демократично, по примера на по-големият си брат Анкъл Сам.

 

После, нали трябва някой, да възроди материала.

Иде ми да питам този поет, дето е писал -

"Кави деца е раждала и ражда майка България!"

Какви, де?

Отговорите, оставям на Вас.

( генерално, не изключенията)

 

Валяка накрая, пак ще излезне прав, като казва, че привидно ни има, но вече ни няма.

Въпрос на време. И то не много.

 

И ако някой ще контрира с идеята на ЕС, нека преброи до 10

и да си прецени колко време и остава на ЕС и кога ще се сбъдне предсказаното от Ностадамус,

че над Нотърдам ще има полумесец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, айде не ставай смешен с тоя БАН... това е един пенсионерски клуб с бездънна финансова пробойна. Ако ми кажеш и къде точно отиват тия 54 милиона лв, като една професорска заплата не връзва и 1000лв? И какви точно патенти, изобретения, постижения и иновации е направила за тези милиони въпросната организация? Най-добре ще е цялата тази глупост да се закрие и да се разпределят съответните пари в бюджетите на университетите, за научни разработки. По цял свят хората са се сетили, ама тука държим да си преоткриваме колелото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес има вече 10 сваляния на брошурата.

Може би е време да пусна следваща от серията на Форест Мимс 3ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Ако сметнеш, че някоя тема е с принос, интересна или значима, можеш да я посочиш тук:

PINNED Интересни и полезни теми из раздела

Ако се окаже, че не е за там, модератор лесно ще я изтрие.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Човешката воля и мисъл движат нещата напред, и сте прави, че нивото образованието трябва да гони "върховe".

Но добре е да има среден път, и академизма да не се откъсва от практиката напълно.

Ситуацията в момента е напълно натурална, системата влиза в някакво равновесие, като нивото на студентите гони нивото на трудовите условия и възнаграждението. В дългосрочен план, това може да доведе до една.. образователна система и дори държава със затихващи функции :), но това е положението

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.