Jump to content
Българският форум за музиканти

Спонсорство!


Recommended Posts

Искам дам ви питам дали някой от вас е търсил спонсори,за някой свой проект(концерт,албум и т.н.) и има ли изобщо такива хора в БГ и къде да ги търсим, понеже с групата ми ни хрумна това нещо днес и реших да поразпитам. Също така какво печелят спонсорите от нас в случай че ни дадат некви средства, и има ли некви закони които трябва да спазят двете страни при такава процедура?Предварително ви благодаря!!! :D:bravo::angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Значи трябва да имаш добре написан проект в който излагаш кой си и за какво се бориш ! Голям плюс е да имаш някой зад себе си ! Примерно ,че проекта се поткрепя от някоя неправителствена организация или някоя важна клечка я кмет я депотат и т.н!

После с тоя проект(и препоръки) се пускаш по фирми и фондации и нека силата бъде с теб ;)

Важно е какво ти ще предложиш на спонсорите! Обикновенно това е реклама !

Много важни тук са медиите !!!

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали гласуваха някакъв закон, който правеше така, че спонсорите да имат полза от спонсорирането на артисти? Какво се случи със закона, приеха ли го? Ако да, ще се радвам да го прочета; ако някой знае къде - да каже, моля;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл рекламодателите са хора дето им се прави реклама срещу спонсориране ли? Каква е разликата между рекламодатели и спонсори? :unsure::):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами рекламодател е човек, който ти дава пари за да го рекламираш.

А спонсор е човека, който ти дава пари ей така да си имаш B):P

Последното не е точно така. Незнам дали има хора които ще ти дадат пари просто ей така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива. Мама и тате, те са спонсори... поне докато порастнеш.

А историята със спонсорството е много куца... обикаляли сме по фирми, предприятия и прочие... B)

Нямаш ли сериозен проект... и пак не знам дали някой ще ти даде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мама и тате са доживотни дарители. А перефразирайки една стара фраза, струва ми се че (напоследък) нерекламирано спонсорство няма:) Тоест няма човек, който да ти даде кинти за изкуство, без да иска някъде да се види неговото име. Утре още си слагам логото на МАМА&ТАТЕ ИНК. в подписа:)

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами аз лично съм се интересувал от подобно нещо не беше за музика но първото което ми хрумна е да напишеш на един всички евентуални спонсори като почнеш от нескафе та до минерални води и соса соли еи такива...аз бях направил списък със 60 фирми и още 40 медии за евентуална реклама ако е концерт примерно... Говориш с отдел Връзки с обществото и така... това е нещо което съм си мислил а до колко е използваемо и правилно като подход незнам успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.