Jump to content
Българският форум за музиканти

Преамп ENGL E530 и траф за него


Recommended Posts

Здравейте !!!

Имам един въпрос.Достатачен ли е захранващия траф на Акорд 10 за този преамп?

 

Ето схемата http://ib1.keep4u.ru/b/080609/ea/ea21d93b5bfc732b2f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Защо не се опиташ да помислиш малко?

На схемата имаш достатъчно информация за:

-напреженията

-режимите на лампите

-отопленията на лампите

-релейната система за контрол

Данните за трансформатора от Акорд 10 можеш:

-да измериш

-да намериш информация в нета

Накрая с прости логически действия, можеш да разбереш дали става и дали не.

 

От там нататък, ако има някакви несъответствия или проблеми (а такива ще има) можеш да попиташ как да ги решиш.

Преди това обаче си свърши работата!

ПП. И много внимавай при получаване на информация. Може да не е напълно достоверна...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Така. Направихме схемата и проблемите почнаха :metalist: ! Clean канала работи както трябва, Lead-a работи също но при преместване на ключа за high gain, сигнала все едно се запушва и звучи много глухо и слабо. Забелязахме в схемите че има нещо нередно след като видяхме тази: http://milas.spb.ru/.../1/530_full.gif схема. Понеже решихме да използваме 2-секционни ключета забелязахме че на схемата в първия пост gain-a е объркан(контактите които трябва да се превключват едновременно) и го направихме както тази която поствам сега. На нея ключ 3 също мисля че е объркан и го направихме по схемата в пост1. Та правилно ли сме разтълкували нещата и от къде идва проблема. При положение Lead - low gain сигнала е задоволителен но прави микрофония. След малко ще кача и снимки като разбера как става :D

Снимки, и без подигравки моля още е в бета стадий:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1782/71926653318253952441335460861D8rDpxx5Vmxol3vUPjC1.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2688/44129693121136922071335460892jA0N49W4Yv3RuSRG8inK.JPG

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначалната идея е малко кофти. Напоследък доста познати си накупуваха подобни предусилватели. Звучат много готино но не знам защо масово след като се тестват се разпродават това е малко като на мода. В студиото вършат перфектна работа но според мен си заслужава повече изработката на пак лампов ма краен амп. Евала за труда и дано намерите решение на проблемите. Между другото изглежда перфектно и в това си състояние само едни капачки за потенциометрите и е 6.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората снимка с тия оплетени жици направо си мяса на алфа стадий :D

 

Добронамерен майтап, успех с начинанието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като заработи,както трябва предусилвателя,ще се добави и краино стъпало,лампово разбирасе :)

Чудесно си го замислил! :godbless: Ще стискам палци всичко да стане и евала за труда и търпението :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ентусиазма е на много високо ниво :) но с хай-гейна ударих на камък и затова се нуждая от малко помощ от специалистите :)

Всичко друго работи,Clean е супер,Lo-gaina също ми допада и работи, но превключа ли на Hi-gain и........ дотам :(

Редактирано от Death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спагети, макарони ... схемата тръгна. Намерихме наша грешка. Остава да се преборим с микрофонията. Ако някой има идеи, нека сподели, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е нямам нужните познания и опит,но като за първи лампов проект не бива да се отказвам,затова се надявам на вашата помощ.От каде да започна с намиране на проблема?

А и гейна ми се струва малко слаб ,не е както очаквах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почваш с образоването -Парни Валяк е дал достатъчно инфо от къде и как - за това . Намираш си тон генератор , оцилоскоп , миливолт метър , капацтомер и др.полезни уреди и след като си се вече образовал, ще знаеш как да си отстраниш проблемите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и гейна ми се струва малко слаб ,не е както очаквах.

 

Този преамп има гейн в излишък, така че търси по веригата. Понякога проверяваш 10 пъти и не можеш да откриеш проблема и после на 11-тия път го намираш.

При такива хайгейн истории подобна плетеница от кабели въобще не е препоръчителна и то меко казано. Затова като за начало минимизирай разстоянията и връзките с лампите колкото е възможно.

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.