Jump to content
Българският форум за музиканти

Ev Co4 алтернатива на Sm57


AccesS

Recommended Posts

понеже SM57-ците се намират трудно втора ръка а нови в фактор-варна няма, а от други места надценката е нечовешка се спрях на алтернатива в лицето на Electovoice Co4 кажи речи досущ като него на визия и като спецификации.

още не е напазаруван но обмислям вариант, нов е 100 лв от динакорд. на мен ще ми излезе и без ДДС. но това което ме интересува е дали си залужава,някой пипал ли е и да си каже меннието. на цена май се върти около PGтата на шур че и надолу,обаче вече бягам надалеч като чуя PG series че са много калпави горките. до колко е достойна алтернатива на 57-цата за озвучаване на барабани и лампово китарно кубе . няколко по запознати ми довериха че серията кобалт бива но ще събера още малко менния и така ще реша да се взима ли или да чакам още да излезе някоя оферта за 57-ца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Надали за 100 лева ще извади същото качество, см57 върви по към 200, вярно че е легендарен и цената му е малко надута, но това не е спряло никой от купуването му - познавам хора които имат 5-6 такива и продължават да си купуват :blink:

 

И аз като ходих последния път в динакорд ми обясняваха за тия кобалт серии и т.н. и колко добри били и че нямало смисъл да си търся см57, но не знам... ако си вземеш ще кажеш как е :)

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам 4 57-ци, спор няма прекрасен микрофон. 2 са купени на старо за около 170-180лв с много зор, 2 купени нови от фактор за по 220лв. което пак ме устройва стига да имат,но не им се намират икакто ми казват "скоро няма да получаваме" а уж се водят официалният вносител на марката shure. разни други търгаши ми го надуват до близо 300лв за нов..,.... е няма да им пълня гушите. ясно че кобалта няма да е баш като... 57-ца, затова питам дали е и до колко е алтернатива изобщо,стига някой да си е играл с такъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам со4 от 5 месеца работи супер и почти като см57

смятъм да си взема още един скоро много е добър микрофона

и пак казвам почти по нищо не отстъпва на шуара специално за

запис на китара е на нивото на см57 много приатно оцветява звукът на китарата който излиза от кубето, по ефтин е защото не е

легенда като см57 реалната цена на шуара не е повече от 100-120лв

сигурно но името му му вдига цената много

В Щатите е под 100 долара а на промоции доста по надолу,

просто при нас е надута цената тва е

Вземи си микрофона на Електро Войс няма да съжеляваш уверявам те,

аз записвам здраво с него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Фактор" не са вече официален вносител на Shure.Все още имат наличности и би могло да се провери за Beta56 и Beta57,като варианти за ползване при Snare и Guit.Amp.Като други модели подходящи за целта и внасяни в БГ,мога да посоча: Sennheiser е604/ е609/ е903/ е904/ е905; EV N/D478; Beyer M201.Разбира се,това са микрофони със собствена слава и достойнствa,и цените им не са това,което би им дало предимство предSM57.Но все пак говорим за нива от 200/300лв. - нещо,което може да се допусне за стабилен,доказан модел.

Мисля,че с Cobalt се преминава на друго качествено ниво и не е уместно да се обсъжда като "алтернатива" - по-скоро е качествено-приемлив,бюджетен вариант.Аз лично,не съм впечатлен от AKG D440(още един,който се внася в БГ и е предвиден за сходно приложение).

От "невнасяните", смятам че си заслужава при възможност,да се обърне внимание на(горе-долу в същия ценови диапазон - ама май по-скоро "горе"):AudioTechnika АТМ23; Audix D1/ D2/ D3/ i5; CAD TSM411; Milab D37...

Разбира се - има и много други производители с достатъчно сполучливи модели,но в този ценови клас, посочените са(според мен) най-използвани за pro приложение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях чел по някакви списания за ревюта на тоя електровойс, че е тяхната версия на 57цата. Това съм чел и не съм слушал електровойса. Не мисля, че цената е определяща качеството (както при много други неща)

 

Моето мнение е да си земеш 1 57ца щом имаш и да чуеш тоя на електровойс паралелно.

 

Макар, че не е нужно всички миркофони да подражават точно на един модел <_>

Ако ти харесва темброво и ти допада зимай :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз имам со4 от 5 месеца работи супер и почти като см57

смятъм да си взема още един скоро много е добър микрофона

и пак казвам почти по нищо не отстъпва на шуара специално за

запис на китара е на нивото на см57 много приатно оцветява звукът на китарата който излиза от кубето, по ефтин е защото не е

легенда като см57 реалната цена на шуара не е повече от 100-120лв

+1

 

имам Бета 57 е тоя Електро Войс. За моето комбо специално ЕВ-то е по-добро.

а Бетата е 2 пъти по скъпа че и малко отгоре. Всичко е много индивидуално просто :godbless:

 

Аксес ... няма да съжаляваш ако го вземеш :headbang:

 

разликата навън е 20 долара между ЕВ-то и СМ-а

не е като тука двойна B)

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А здрав ли е като 57? И става ли за обща употреба, мен ме интересува и за глас, не само за кубе. Защото 57-цата се справя доста прилично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СМ 57 е с пластмасова капсула. Този е целия метален и е като танк. Не че на см 57 има какво да му стане :godbless: за вокали според мен НЕ става :headbang: ако ти е за повече неща си вземи СМ-57

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wessy каза квото и аз щях да кажа относно здравината,

ще добавя само, че има вграден ново поколение Шок маунт в корпуса за

минимизиране на шумове предавани по корпуса, но

за вокали забрави, там поиздишва доста :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

:drummer:

понеже SM57-ците се намират трудно втора ръка а нови в фактор-варна няма, а от други места надценката е нечовешка се спрях на алтернатива в лицето на Electovoice Co4 кажи речи досущ като него на визия и като спецификации.

още не е напазаруван но обмислям вариант, нов е 100 лв от динакорд. на мен ще ми излезе и без ДДС. но това което ме интересува е дали си залужава,някой пипал ли е и да си каже меннието. на цена май се върти около PGтата на шур че и надолу,обаче вече бягам надалеч като чуя PG series че са много калпави горките. до колко е достойна алтернатива на 57-цата за озвучаване на барабани и лампово китарно кубе . няколко по запознати ми довериха че серията кобалт бива но ще събера още малко менния и така ще реша да се взима ли или да чакам още да излезе някоя оферта за 57-ца.

:) ИМАХ 2 СМ58 И ГИ ПРОДАДОХ КОГАТО ИЗЛЕЗЕ СЕРИЯТА НА ЕЛ.ВОЙС ''КОБАЛТ'' ВЗЕХ СИ СО-9 И СО-11 ЗА ПАРИТЕ СИ СА НЕВЕРОЯТНИ! ОСОБЕНО КОНДЕНЗАТОРНИЯ СО-11, МНОГО ДОБРЕ СЕ ЗАПИСВАТ ВОКАЛИ БЕК ВОКАЛИ

АКУСТИчНИ ИНСТРУМЕНТИ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е от преди 9 месеца? Ако искаш да споделиш мнение за микрофони (защото "невероятни" е леко кратко) или да попиташ кой какво мисли за тях - просто го направи. Така малко ни в клин, ни в ръкав.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.