Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос как?


Recommended Posts

от скоро имам две каси , преди беше само една ама сега като сложа и втората и имам "малко" проблем фус машината ми трябва да я слагам на половин километър вдясно и ми е адски неудобно просто краката на фуса не се събират около касата както и да я слагам. кофти ситуация ама ми се свири с две, някакви идеи какво да се направи.

 

мислех да отрежа краката да не пречат ибаче как да стои изправена без да пада, то и фуса е една смотана стара барака тъй че не ми е жал ако му отрежа краката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прибираш краката на фуса нагоре,защото утре може да ти потрябват и закрепяш тръбата за обръча на касата,идеи как да го направиш има във всеки сайт на по-известните марки барабани-сега се сещам за Пърл и Тама.А така и ще си приближиш педалите един до друг.Успех :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

най-безбо0лезненият и ефективен/евтин начин е да посетиш най-близкият магазин на динакорд и да си купиш или поръчаш този cowbell holder на Meinl който се защипва за обръча на касата 5061d95ad0.jpg

 

както и тази клампа Meinl

c3179bea2e.jpg

 

която затягаш за тръбата на фус машината. свързваш ги едно с друго(сещаш се как)

 

трябва да се получи нещо такова

000807593.jpg

 

 

цялото това начинание излиза <50лв. много са качествени джуджавките така че си заслужава.успех

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подреди ги така: каса, Сол барабан, каса и тогава фуса и лека полека търси най-добрата комбинация, не прахосвай нито милиметър и накрая ще успееш да ги наместиш, така че фуса да ти е на доволно разстояние от барабанчето и да нямаш грижи. Имам предвид имах същият проблем, 'щото са ми стари и некомпактни барабаните и съм пробвал почти всички комбинации в моят случай и така се получи на добре и след време свикнах къде ми е фуса и даже сега ми е по-удобно да свиря ;) Стана почти като с кардан ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Подреди ги така: каса, Сол барабан, каса и тогава фуса и лека полека търси най-добрата комбинация, не прахосвай нито милиметър и накрая ще успееш да ги наместиш, така че фуса да ти е на доволно разстояние от барабанчето и да нямаш грижи. Имам предвид имах същият проблем, 'щото са ми стари и некомпактни барабаните и съм пробвал почти всички комбинации в моят случай и така се получи на добре и след време свикнах къде ми е фуса и даже сега ми е по-удобно да свиря :headbang: Стана почти като с кардан ;)

това са глупости, при две каси и фус машина с разперени крака винаги има проблем както и да го погледнеш и наместваш, за да не ти пречат разперените крака на левият(десният) педал и по точно на чукчето, защото или машината е много встрани(пример е барабаните на pantommind) или в най добрият сл учай ако прекрачиш пе дала на касата с някой от краката на фуса чукчето взаимно ще си пречи .... начина да се събере фуса максимално близо и удобно за свирене до барабанчето е точно краката на машината да се приберат и да се застопори за касата или по друг аналогичен начин за който не се сещам,най ефективното е с тия джаджи избро ени по горе,освен това ще може да нареди и нещо по тях,я хлопка я дайре

 

п редполагам проблема е като този000814056.jpg това е чудовището на драго и фуса е в девета глуха,доста неудобно според мен

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова държиш да свириш с 2 каси трябва да свикнеш с малко по-широката постановка.Хубаво е да си купиш специален фус има такива с 2,1 или въобще без крака виждал съм модели на Tama,Yamaha и DW но са скъпички...Това със свиването на краката също върши работа но е хубаво фуса да е с плочка под педала иначе ще се клати

Другият вариант (и най-добрият според мен за 2 каси) е да си вземеш кабелен фус, това е най-гъвкавото решение, можеш да си го сложиш където поискаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста неудобно според мен

ахахаах,тва беше така само за снимката :P:P ,много близо до стената бях подредил барабанките,та нямаше как да се кача на столчето и да ги снимам,иначе педала на фуса си ми е ТОЧНО до кобрито у лево :D

като ми пристигнат чинелките ше има още снимки :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са глупости, при две каси и фус машина с разперени крака винаги има проблем както и да го погледнеш и наместваш

абе незнам кви глупости са ама на мене си ми е удобно и не се пресягам за нищо, а повярвай дръмките са много различни и некомпактни, ако имаш желание ще успееш. Само неразбрах как така ти хрумна че са глупости след като ти обяснявам к'во съм направил аз !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелния фус си е доста скъпо удоволствие (личен опит).Най-добре със "right hand hi-hat"(така съм чувал да го наричат поне :) )аз си го наричам статичен :) ,та от ляво(ако не си леви4ар,разбира се) ти е нормалния фус,а от дясно другия който си стои затворен или полуотворен както предпочиташ.Кагато си свириш с две каси си бичиш по десния,когато свириш с една...нали се сещаш.Аз лично ползвам такова чудо TAMA (купих го преди 3 години от един изпаднал в затруднение барабанист за негово :) ) и съм адски доволен,не се разделям с него за нищо на света...даже си го мъкна по концерти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабелният фус струва толкова колкото и специалните статични фусове с 2 или без крака на известните марки. А човека дори да сложи както предлагаш два фуса един затворен отдясно и един нормален от ляво пак остава проблема с това че левия е далече и трябва или ръцете му да са яко кръстосани или да води с лявата. все пак такъв вариант е по евтин и ако свикне човек става, въпреки че при него възниква друг проблем - трябват ти два комплекта фус чинели а хубавите чинели са скъпи...

като си направиш сметката може да се окаже че един кабелен фус струва по-малко от едни хубави фус чинели и въпросната стойка на която да ги сложиш от дясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята фусмашина крачетата отдавна са и резнати и е закрепена за касата с държач, правен тук, но гледан от дипляна на Сонор Сидничър. Държача е правен през 1989 година... :rolleyes: Още си е в час. Предложението на Галя е най-близо до истината, според мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабелният фус струва толкова колкото и специалните статични фусове с 2 или без крака на известните марки. А човека дори да сложи както предлагаш два фуса един затворен отдясно и един нормален от ляво пак остава проблема с това че левия е далече и трябва или ръцете му да са яко кръстосани или да води с лявата. все пак такъв вариант е по евтин и ако свикне човек става, въпреки че при него възниква друг проблем - трябват ти два комплекта фус чинели а хубавите чинели са скъпи...

като си направиш сметката може да се окаже че един кабелен фус струва по-малко от едни хубави фус чинели и въпросната стойка на която да ги сложиш от дясно

:rolleyes: Статичния фус ми струваше 80 кинта,верно втора ръка.Но ако проблема с втория комплект скъпи фус капаци е реален при статичния фус,той не важи ли и за кабелния???И прощавай,но немога да се съглася статичен и кабелен фус за приблизително на една цена :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.