Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за помощ


Recommended Posts

Според мен колкото и да продължи - все ще е добре ... човек трябва да отвори вратата за да види дали това, което има в стаята, му харесва ... нали ако не отвори вратата няма как да разбере ... а дали ще влезе вътре и дали ще остане се решава после от много фактори - талант или не, мързел или не, други обстоятелства, които пречат или помагат ... но ако някой иска да отвори тази врата трябва да му се помага всякак, а не да му се пречи или да му се обяснява колко е трудно и да го отчайват още преди да е почнал ... че е трудно и че се иска бачкане и сериозен ангажимент той сам ще разбере ... тогава или ще продължи или ще зареже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво? Да го излъжа, че е лесно ли? Не е ли по-добре да знае с какво се захваща? Идеята не е да го плаша, а да знае, че вратата за която си споменал се отваря с много труд и желание. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Отскоро се занимавам с едно клавирче и ми е голяма зарибявка. Обаче виждам явна липса на информация за клавишни инструменти в нета (в сравнение с инфото за китари) - даже като видиш раздела за китари - бъка от теми и ресурси как да започнеш, упражнения, глупости. В тоя раздел такова нещо липсва. Хубаво, че като питах, ме светнаха за една книжка с упражнения от.... преди 100 години :) В тубата също почти няма никакви ресурси. Защо е така нямам идея.

 

Като китарист с известен опит и музикална култура, ми прави впечатление следното

- "Смятането" и пръстовките изглеждат много по-лесно и логично отколкото на китара - все пак на свирката имаш пред очите си всички ноти отляво надясно.

- Има доста повече силови упражнения за заякване на ръцете - нещо, което ме изненада. Оттук - гадни, скучни, немузикални упражнения и кръстосване на скали по цялата клавиатура в продължение на месеци, за да се изгради двигателна памет и координация на двете ръце.

 

http://www.onlinepianist.com ей този сайт на мен ми е в момента крастата... има една камара песнички с клавиатура и пръстовки, като можеш да си сменяш темпо и всичко :) Понеже хора като мен, които са анатемосали нотацията и нямат никакво желание да я научат, търсят ресурси с piano-roll :)

 

Редактирано от musicman
Без обиди моля ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.