Jump to content
Българският форум за музиканти

И Jackson ли го дадоха през просото или.....


Recommended Posts

И Jackson ли го дадоха през просото или..... аз нещо не съм наред. Та ситуацията е следната, преди година си купих jackson js1r - най ефтината им китара на пазара. Дойде време да и сменя адаптерите и след като ги свалих, забелязах че и двата са маркирани отзад с буквата B, което доколкото аз знам означава бридж. Въпросът ми е , това нормално ли е или аз съм в някаква грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе , въпроса е принципен. А то иначе разлика няма и при включена и изключена китара ..... на външен вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че това не е проблем , един и същ адаптер на бриджа и на нека си звучи различно , даже Dimebag Darrell е използвал едни и същи адаптери на бридж и нек (SH-13) , от друга гледна точка си си купил най-евтината китара на Jackson все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение кое как звучи - ако в спецификацията на китарата пише А, Б, а в китарата има В, Г, значи жълтура трябва да се върне в блатото да си сади ориз, а не да прави китари. Ти как ще се почувстваш ако утре в ресторанта келнера ти сервира пълнено куче вместо прасе и ти каже - ама то също има много добър вкус бе! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мислех, че има значение как звучи....китарата... :D

 

Пък и собственикът е забелязал чак, когато я е отворил и то не по друго ами по едно "B".

 

Пък и какво пише в спецификацията? Jackson humbuckers...нищо повече! Какви са, що са... На бридж позиция ли е монтиран единия? На нек позиция ли е монтиран другия? Еми кво тогава...

 

По-скоро случаят е след 1 година да си разбрал, че си ял куче, а не прасе и тогава да ходиш да се оплакваш....

 

Освен това в Индия не са жълтури и не се занимават основно с ориз...поне доколкото знам аз :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на принципи :) Казвам, че ако човека си е купил китара X, а се окаже, че са му продали китара Y, съвсем резонно е да се чувства кофти и излъган. Теб няма ли да ти стане кофти ако и след година ти кажат че си ял кучешко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като и сам не съм разбрал за какво да ми е кофти...значи толкова ми е вкуса/акъла/познанията.

 

Какво излиза, човекът си е свирел и си му е било ок и изведнъж вижда някаква буква и вече става голям проблем? Ами ако си е пишело N а пък намотките вътре са същите? Както и най-вероятно е...едва ли са разработили различни адаптери... Как едно нещо от Практикер се казва Budget, a пък от Метро Fairline...а е едно и също лайно. Идеята ми е, че какво значение има какво пише след като теб самият те удовлетворява? Нещо не мога да го разбера тоя снобизъм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,сигурно щеше да е същото и да пишеше "N",щом свири и не ти прави проблеми-дерзай :)

 

@7thString:Недей тъй де,пълнено с ориз и биричка е супер :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е хубав този начин на мислене. Купувате(ме) си мляко, хляб и месо, а ядем лайна, щото имат долу горе същия вкус. Сега погледнах - в сайта ясно пише H и N по спецификация. Единственото спасение явно е като си купиш нещо, да го разкостиш на момента и да видиш до каква степен са си оставили ръцете вътре...

 

^ За ориза жълтурите са дъ бест :) Там никой не критикува, ама - всеки китаец да си знае оризището... И понеже ме поправиха - всеки индиец също да си знае там... полето, в което расте растението откъдето се прави къри...

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно е ако се изключи фактът, че адаптерите нещо са менте, самата китара удобна ли е , грифа стабилен ли е, верни ли са позициите, кафи ли те на външен вид/

 

след като е възможно, най-евтиния модел, то се предполага, че е направена с възможно най-евтини чаркове. Е ако китарата е удобна на ползвателя, грифа е здра- прав-корав и позициите са верни е логично да се пристъпи към смяна на адаптерите с по-качествени и доказани.

 

турай свестните адаптери и ако не зазвучи както искаш търси други модели адаптери, а стоковите ги пази ако решиш да я продаваш да ги върнеш на мястото и това е

 

ай със здраве си останете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А дървото дей го забравихме? Не, че нещо, ама да върви темата :cheers2:

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.