Jump to content
Българският форум за музиканти

комбинация адаптери strat - конкретен въпрос


viksps

Recommended Posts

Колеги, много четох, обърках се ... затова питам по-сведущите и мн. моля за отговор!

 

Какво ще кажете за такава up grade комбинация за страт - стоковите са 3 single vintage Alnico V:

 

DiMarzio DP1F2 Fast Track за бридж

vintage Alnico V за мидъл

Seymour Duncan Hot Stack for strat STK-2 за нек

 

Аз както си го представям:

нек+бридж - много тежък, дебел, но без размазня звук на дис и овердрайв - за клийн не знам и не си представям дори

бридж+мидъл - тежък, но не толкова, смекчен от vintage Alnico V

мидъл+нек - твърд пак, но по-мек от предното

Мисля си с такива добри адаптери няма как да е зле - но разума казва, че като комбинираш 3 добри неща неподходящо, може да получиш едно лошо нещо.

 

Звучи ми интересно - знам, че начина е да пробваш, ама няма как да стане без да се купят и сложат.

Изкушен съм, може да стане страхотно, но може да стане едно голямо л..... :-)

Та затова питам - надявам се да ме извадите от объркването.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам май за спада - е, той все пак се регулира, де ... я с потенциометър, я с педал - но разбирам все пак.

а тогава само ДиМарциото(или Хотстак Сеймур) на бридж? - с двата винтидж Алнико V

Тогава ще има спад само при нек+мидъл - но пък това ще е една много "мека" опция за някое парче, каквато иначе няма да остане.

А в този случай на другите позиции дали ще има шум? бридж+мидъл и бридж+нек имам предвид - само на бридж ясно, че няма да има.

Все пак кой от вариантите препоръчвате-за да се постигне многообразие на възможности за извличане на звук от комбинациите на трите адаптера?

Първия - който е във въпроса в началото - ми звучи много "изключително"...и ме изкушава ... ще е една донякъде "експлозивна" китара - а пък другите 2 варианта звучат по-разумно.

Дано не прекалявам с въпросите ..... :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си сложил

1. Bridge - DiMarzio Injector™ Bridge

2. Mid - DiMarzio The Tone Zone

3. Neck - DiMarzio Injector™ Neck

 

Тона би трябвало да е много мек и плътен. Пък и видях едно допитване до Лари и той препоръча тези, защото са по-универсални. Мисля, че няма да сбъркаш, Колега !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В средата на Strat-a, Tone Zone S - по-добре недей. Вече го папах такъв, като бях много отворен да си експериментирам. На този адаптер мястото му е в бриджа. Сега там си и седи. :)

 

Ако нямаш много излишни пари, та да сменяш адаптри в неусвест, съветът ми е да не миксираш марки, а да се придържаш към един производител. Конфигурацията, която най-много ми допадна, в крайна сметка, е:

 

ToneZone S на бридж

The Chopper S за мидъл

Fast Track 1 за нек

 

Комбинацията от тези 3 ми пасна най-добре. Особено Fast Track 1-цата отпред, ташаците ти настръхват от него, като се разплаче. ;)

 

 

BorislavPankov, защо си предпочел конфигурация от single-hum-single? Просто любопитствам ...

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих сложил някой по-слаб хъмбъкър на бриджа, примерно Seymour Duncan Screaming Demon и Seymour Duncan Cool Rails на нек.

Ако е страт, да е рошав!

 

Едит: Да, няма среден.

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, хора, благодаря ви за мненията и предложенията, но съвсем се забърках - е това е проблема като има много неща! - едно време нямаше и беше лесно - взимаш квото има и свириш както и колкото можеш - а сега от висене в тоя форум почти престанах да свиря - и без това не съм добър,

а сега съвсем... :-)

Явно ще зарежа проекта - като чуя някъде комбинация, която ми харесва, ще я приложа директно.

Но вие можете да продължите да споделяте впечатления от неща(комбинации), които имате или сте чули реално - ще е полезно за всички, които са решили да ъпгрейдват страт. Аз също ще го правя - като чуя нещо и като ми хареса (или не) - темата все ще е полезна на някой

Поздрави и успех на всички!

А, да кажа, че съм силно впечатлен от един хъм на Shaller - hot stuff - жестока работа! - сложих го на едно тяло Стаг с един хъм само и volume.

Само ще кажа, че нарекох тази китара IRON GIRL (тялото е жълто, затова - сиреч блондинка е ...) Ебати как звучи това чудо !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Библейска истина,само пробата(проверката) може да ти даде най точния резултат,а мненията само разводняват преценката ти. Има и още една истина ,на китара от 4000лв.не и се налага често да се сменят адапторите.И най важната истина китариста е този който свири, адапторите само приемат сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав, iliev.p - ама пък този, който свири, ако свири на нещо добро, според него - подходящо според това, което иска да направи - резултата е още по-добър.

Е, който не си може, ако ще златна китара да му дадеш ... не влаа! - аз съм жив пример, ама ето, сега зарязвам преустройствата и форумите и отивам да свиря нещо!

Ама пък оставам винаги готов да се забавлявам с преустройства - то си е хоби само по себе си и е мн. забавно, само дето не трябва да се стига до крайности.

 

Пак да кажа за Shaller Hot stuff - ако ви се мерне такова и е на добра цена, грабвайте го веднага .... върхът е!

Поздр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rammkopf,

Най-малкото, защото SHS е странна комбинация и в същото време оригинална. Звукът би бил убийствен особено при комбинация с Bridge и Neck адаптерите. Между другото аз съм наистина странен и не много хора ме разбират. Като видях темата веднага реших да пиша, защото една от мечтите ми е да имам наистина хубав страт и да му сложа тази комбинация. Надявах се да бъде полезно моето мнение и да намекна с него това което каза и Ти (Да се придържаме към един производител). И в крайна сметка, адаптерите не са толкова от значение колкото китариста зад китарата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.