Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте

Отдавна не съм писал, а ме вълнува един въпрос: Дали ако сложа пикгард на моята класическа китара ще се влоши акустиката?

И ако не се влошава акустиката имали начин да ми направят пикгард по мое желание за форма и цвят и ако има къде?

Мерси предварително

Поздрави :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Ще се влоши. Единствената причина поради, която може да ти трябва пикгард на класическа китара е за фламенко (и то пак не е пикгард ами по-различно). Посъветвай се с лютиер и ще ти го направи въпреки, че пак няма да е като истинска фламенко китара.

А ако просто свириш ритъм (с перце) на тая китара - по-добре си купи нормална акустична кънтри (уестърн) китара.

От друга страна, ако свириш ритъм на класическа китара (с перце), значи не те грее особено много звука и не си професионалист, така че спокойно ще преглътнеш разликата във звука, може дори да не я усетиш.

Имам два-три телефона на лютиери, ще потърся и по-късно ще ги пост-на. Сигурен съм, че няма да ти излезе скъпо.

 

 

П.П. Виждал съм професионалисти да свирят ритъм (с перце) на класическа китара - много рядко, общо взето е безмислено и позьорско, но понякога се връзва. Все пак всичко е относително - всеки с вкусовете си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за фламенко е.Не свиря ритъм на класическата по простата причина че имам кинтри китара :blink:

Мерси за помоща :guitar:

Ще гледам тогава до утре да ги намеря тия номера на лютиери. При всички положение недей да се пробваш сам да го слагаш :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.