Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss ME-50 и Boss RC-2


viktor.velikov

Recommended Posts

Здравейте! Взех си от колеги във форума сътветния процесор Boss ME-50 и лууп станцията пак на Boss RC-2.

Всичко е супер и съм доволен когато ги ползвам по отделно. Но не знам сега като искам заедно да ги ползвам как да ги свържа, първо лупъра или първо мултиефекта и каква ще е разликата? Извинявам се ако има подобни теми , не успях да намеря такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип след процесора се връзва луупер-а. Но все пак си зависи какво искаш да постигнеш с тази конфигурация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато процесорът е преди луупер-а - луупер-ът ще запише звука, който идва от процесора и корекции в записаното не могат да се правят.

(Пример свириш чиста китара с phaser ефект и я записваш с луупер-а - дори след това да спреш phaser-a от процсеора луупер-ът ще си запише китарата с phaser-a)

Когато луупер-ът е преди процесора записаният звук може да се променя според това какво правиш с процесора.

(Пример свириш чиста китара и я записваш с луупер-а оттам вкл. ли phaser ефект-примерно- ще се чува китара с phaser. Ако спреш phaser-a ще си се чува чистата китара само, но имай наум, че ако си записал чиста китара -примерно- и вкл. дист на записаната китара ще има дист)

 

Общо взето това са разликите. Ако искаш да си записваш бекинг китара (ритъм) и да се включваш отгоре с ефекти(дист, дилей, тремоло и др.) със соло китара е по-добре процесорът да седи преди луупер-а.

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.