Jump to content
Българският форум за музиканти

Sepultura - Subtraction


mmkay

Recommended Posts

Едно кавърче на една много любима песен. Направих го по-скоро за да се упражнявам в миксинга и мастеринга.

Барабаните са Superior Drummer, баса е симулиран и минава през плъгин-имитация на Sansamp, а китарите минават през POD Farm. (латенцията доста се отрази на свиренето, или поне така ми се струва).

 

http://soundcloud.com/evasion-1/subtraction-sepultura-cover

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста се разминават китарите с барабаните, не знам от латенсия ли е не е ли, но направо не се слуша така. И по микса има забележки, но ако тепърва се учиш е нормално това, важното е желание да има човек, да се интересува и да се упражнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло барабаните никак не ми харесаха, нито като програминг (много са машинални) нито като звук.

Иначе има потенциал с подходящ бекинг трак. Много се кефя на именно този период от творчеството на Сепултура.

Ще пробвам да ти направя по-добри дръм-тракове и тогава ще видим какво ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То целта ми беше да пресъздам напълно звука на албума Arise. (По-тежък албум в стандартен строй не съм чувал, сигурно няма и да чуя). Очевидно не се получи, де, някой има ли съвети? (освен да записвам с истински гиър, което сега не ми е по възможностите)

А че китарите се разминават с барабаните, по-скоро е от некадърен китарист. ;) Още по-лошото е, че не се уча тепърва, вече имам едни 2 години и нещо, т.е не ми е простено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква саунд карта си? Ако си с калпава и имаш желание да се занимаваш с тия работи, вложи пари в някаква по-свястна. За 150-200 лева втора ръка се намират доста прилични варианти. Това най-малкото би ти помогнало да избегнеш проблеми с латенсията, които доста пречат на ритмичното свирене. Освен това разбира се и качеството на записа ще е по-добро.

За гиър-а - според мен не ти е проблема във виртуалните симулации които ползваш. Сумати народ е доказал, че с такива може да се постигнат чудесни резултати. Просто ти трябва повече четене и практика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вградена саунд карта имам, от тия на Realtek дето са на почти всички дъна. Ще се получи ли, ако вместо карта взема интерфейс като този?

Впрочем, открих, че бекинг трака (всъщност извлечен от таблатура за Guitar Pro) е в леееко по-бързо темпо от оригиналната песен (на места има +20 bpm) Скоро като го поправя, ще презапиша китарите, дано се получи по-добре. (И се чудя защо ми е трудно да изсвиря песен, която свиря всеки ден поне по 3 пъти)

Редактирано от mmkay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ mmkay:

Ман, изпрати ми миди файла с барабаните да пробвам да направя нещо, че не го намирам из нета точно за тази песен.

Звука на китарите не е толкова зле, колкото си мисилиш. По-скоро има нужда от малко обработка готовия запис. Но това ще стане след като има качествени писти на всички инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги барабаните в миди файл. (инструмента е зададен като пиано, така се експортира, иначе са си барабаните)

Горе-долу съм оправил темпотата да са като по оригинала. (освен на места, където става дума за едни и същи рифове; свирят ги двата пъти с малко по-различни темпота)

Редактирано от mmkay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вградена саунд карта имам, от тия на Realtek дето са на почти всички дъна. Ще се получи ли, ако вместо карта взема интерфейс като този?

 

Под саунд карта имах предви какъвто и да е аудио интерфейс, без значение дали е под формата на pci карта или външен. Този конкретно е доста добър интерфейс. Само че е fire wire и трябва да провериш дали имаш Fire Wire на дъното на компютъра си. То и да нямаш, става номера с карта-адаптер, от pci към fire wire, но е допълнително усложнение и в зависимост каква е картата, може да не дава толкова добри резултати. Иначе може да разгледаш и разни usb аудио интерфейси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.