Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter, cort, ibanez


d.b.slavchev

Recommended Posts

Дайте мнения отностно 7 струнните SChecter(може и 8) и 7 струнен Cort.

и удобни ли са грифовете на Ibanez

Като цяло насочете ме за 7 струнна китара за метъл и спийдкор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото, което искам да кажа е да не обръщаш голямо внимание на поста ми, защото не разбирам.

 

Но все пак личното ми впечатление е, че седемструнния Корт, (поне този, който гледах), въобще не ми направи добро впечатление. Изработката му не изглеждаше особено прецизна и се усещаше като евтина китара просто. Това предполагам си е субективно и зависи от това кой какво очаква от китара, която струва XXX лева. На мен лично най-много ми харесаха Шектърите и съм сигурен, че много други хора, чиято дума тежи повече от моята, ще ти кажат същото. И макар всеки да е чувал как грифовете на Шектър били обемни, на мен ми се сториха доста по-удобни от тези на Ibanez, при положение, че ръката ми е сравнително малка. На Ibanez-ите имах чувството, че съм хванал някаква плоска летва. (Това също си е субективно и е до вкус и свикване) Така, че моя глас е за Шектър.

 

Надявам се да съм помогнал колкото мога.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бил съм само с Ibanez до сега и винаги са ми били удобни грифовете. Сега съм с Schecter 7-мак и въпреки , че грифа изглежда по-тромав и дебел бях приятно изненадан колко е удобен. Трябва да идеш в някой магазин и да пробваш. Колкото за Cort- мисля , че за първа китара за някой начинаещ става, но нищо повече.

 

Няма точно определение дали тази или онази китара е само за дет метъл или рок. Trevor Perez (Obituary) съм го виждал да свири с Fender например.Ако гониш определена визия вече е отделен въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cort са бюджетно решение. Ibanez и Schecter са приблизително еднакъв ценови клас, отиваш до съответните магазини и пробваш на ръка. По мое мнение, с Schecter за парите си получаваш повече откъм качество на материалите, хардуера и изработка. Особено при ниския клас бият всичко на нашия пазар (изкл. Vintage, но те нямат седемструнни+ модели). Естествено Ibanez Prestige си е Ibanez Prestige, но те са доста скъпи. Аз свиря на Ibanez и Schecter не са ми били неудобни.

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм фен на Петручковия Мюзикмен седмаков ,но това е друга бира.... :greenangel:

За Шектър мога да кажа ,че през последните години дигнаха имиджа на марката и съответно продажбите! :coolp:

А най -добре е да посетиш магазините и да пробваш това ,което можеш да си позволиш! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но първо съм от Ямбол => трудно ще ми е да ходя така в други градове да пробвам най-вече заради ориентировката. А и мога да пробвам само schecter защото ibanez-ите, които искам да пробвам не съществуват в България, за съжаление.

Иначе Шектър вдигат ранка, но проблема им винаги остава същия - не стават ако искаш да стигаш до 24 праг без да те болят пръстите. наистина неудобно са го направили долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.