Jump to content
Българският форум за музиканти

Знае ли някой?


nevdomy

Recommended Posts

Преди около 7 години си купих на старо една китарка ,

имитация (доста добра )на Лес Пол. Марката и е Fairmont и е японска. Поне на бриджа и на пластинката за винтовете които закрепват грифа към тялото пише "Произведено в Япония" . Сериен номер 079512 Видимо е доста стара и тялото е махагоново. Някой знае ли нещо за такава фирма?

Аз не успявам да издиря нищо из нета вече толкова време.

Ще се радвам много ако може накой да даде някакво инфо!

Мерси предварително! :band1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 7 години си купих на старо една китарка ,

имитация (доста добра )на Лес Пол. Марката и е Fairmont и е японска. Поне на бриджа и на пластинката за винтовете които закрепват грифа към тялото пише "Произведено в Япония" . Сериен номер 079512 Видимо е доста стара и тялото е махагоново. Някой знае ли нещо за такава фирма?

Аз не успявам да издиря нищо из нета вече толкова време.

Ще се радвам много ако може накой да даде някакво инфо!

Мерси предварително! :band1:

здрасти китарата е доста рядка правена е 70те години в фабриката Fuji Gen Gakki където по касно са правени и Ибанец и Фендер.това е общо за фирмата

точно ъа теоята китара не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..."Не знам много за Fairmont. Произвеждани са от началото на 70-те,не знам точно докога,във фабриката на Fuji Gen ,мястото където по това време се произвеждат Ibanez на Hoshino; Tokai на Tokai/Kasuga; Greco/Fuji Gen;Cimar/Hoshino;Ventura на Ventura/Bruno;Fernandes;Antoria;Eagle;Burny..., а по-късно и първите Squier; Fender Japan; Fender Hartfield;Orville/Gibson;Epiphone Elitists;Gretch Japan,и продукти за Casio и Roland.

В началото на 70-те,Японските инструменти започват да се налагат на US пазара вече не като Student's quality инструменти,а като по-прецизни Pro изделия.С най-сериозна репутация са моделите на фирмите ползващи услугите на фабрикaта на Fuji Gen..."

 

Това е публикувано по-рано,във връзка със запитване на съфорумец относно Fairmont.Доста е оскъдна информацията.Имам някакви смътни спомени за това,че съм срещал някъде,че е марка на самия Fuji Gen,но не бих го твърдял със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички които се отзоваха !!! :headbang:

А относно снимката ,няма проблем ,просто не знам как да я

сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://img19.imageshack.us/my.php?image=g43wh.jpg

http://img19.imageshack.us/my.php?image=g54ad.jpg

Това са линковете...

На китарата са сменяни ключовете ,прагчетата и врътките на потенциометрите

(преди бяха Голд Топ Хет a sega sa Голд Спийд)

Отново благодаря на всички които се отзоваха... :ph34r::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://img19.imageshack.us/my.php?image=g43wh.jpg

http://img19.imageshack.us/my.php?image=g54ad.jpg

Това са линковете...

На китарата са сменяни ключовете ,прагчетата и врътките на потенциометрите

(преди бяха Голд Топ Хет a sega sa Голд Спийд)

Отново благодаря на всички които се отзоваха... :ph34r::D

доста добре изглежда :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е китарата е бомба :lol: Изкара визия. Да не би слу4айно и да я продава6??? :):lol: В слу4ай 4е ре6и6 не6то обади ми се. Довумя се о6те дали да си взема такава китара, а пък и изпуснах няколко предложения тук от съфорумците. С кеф да си я ползва6 :guitar: :guitar: :beer::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.