Jump to content
Българският форум за музиканти

Първа публикация от моя милост


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

След повече от година и половина тук, реших да постна нещо свое, което е направено като хората(почти).

Товa е една моя композиция, която ми хрумна случйно преди време. Записах я навендъж, затова и тук-таме не е както ми се искаше...

Техниката и софтуера са кубето ми за китара Marshall DFX30(от което идват всички честотни корекции, както и ривърба) от емулирания му лайн-аут -> лайн-ин на компа -> Creative Sound Recorder, с Nero Wave Editor сложих малко тейп ефекти, и я конвертирах в мп3. Бая време седя така; има още 1-2 като него и няколко кавъра които исках да постна наведнъж, но нямам време да запоявам кабели, и без това съм доста вързан в тази дейност.

Това е само бас и ефекти - не е жица. По-скоро...импресия...май. Ама се гордея с него, макар че не е много завъртятно.

Качено е в Gmail под лейбъла MDFk.

Дано ви хареса.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно на сьщото мнение сьм

но снощи ми беше кьсно да пиша

идейно е да има пуканки - ама ги намали значително

така както реално се чуват от средно ползвана винилна плоча

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отзивите! :)

Послушах съвета ви и пратих в Гмейла и оригиналната версия - БЕЗ плочените пуканици, надявам се така да е далеч по-приятно. Който иска може да изслуша него.

 

пс. като казвам приятно наистина имам предвид приятно, ако имате критики не си ги спестявайте!

 

ps. нямаше накъде да намаля пуканията, те така и така си бяха на абсолютния за програмата минимум. Щом усилех сигнала на самия бас(Волуме Чандже:) ) ставаше твърде силно...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво си звучи но му липсва лек така ритъм, даже и с рейв барабанки ше е дзън.Не за други ами много дълго така и празно на моменти.

Инъче звука на баса млати кътници,много ме накефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво си звучи но му липсва лек така ритъм, даже и с рейв барабанки ше е дзън.Не за други ами много дълго така и празно на моменти.

Инъче звука на баса млати кътници,много ме накефи.

Ами като за записано от раз и на цяло си е перфектно! Пък и тая липса на ритъм го правят по-хубаво, по-...философско. Хареса ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чух първо това без пуканията и направо се размазах. Незнам защо, но много ме трогва. Може би точно щото е изсвирено наведнъж и защото му липсва претенциозност, коята ме дразни в други подобни "опити".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно е, но му липсва живец(не казвам че трябва да е бързо). Според мен би била добра идеята да се комбинираш с някой друг музикант от форума и да направите нещо. Дори Гео с неговите умения не съм го чул да дава нещо свое без поне програминг отгоре :( Иначе супер :ph34r::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Йееей! :ph34r:

Благодаря Ви за топлите думи и препоръки!

Истината е че реших да го оставя точно така. За свирене занапред ще го направя безпогрешно, но така...нека си носи емоциите и дефектите.

Точно заради това няма да има барабани, няма и да има и гост музиканти които да ми хвърлят сола, импровизации и т.н. Само аз си знам какво ми е било в главата когато съм го налучкал. Може някой ден знапред да си напрявя малко синт или пиано, или китара...Със сигурност ако реша други инструменти - сам ще си направя. А и на решените на момента спирания и т.н. трудно се слагат барабани.

 

Със сигурносто обаче, препоръките Ви ще използвам занапред, в подобни на това, проиведения.

 

Не искам написаното от мен да звучи обидно или по някакъв начин надменно, но макар и далеч от сърършенството, нещата ми имат особена стойност за мен, и твърде малко хора могат да бъдат допуснати до тях за да могат да дадат своето.

 

пс. за звука - на следващия ден ми се скъса първа струна.Сложих предните - в сравнение по-старите звънтяха много по-ярко! Разбрах че Рототата са били толкова стари че едно единствено издърпване им е трябвало да си отидат.

С нови струни съм уверен, че звука ще е още по-приятен.

 

Благодаря Ви отново! :ph34r:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еххх трябва някой ден и аз да постна моите подобни джунджурийки

даже си имам една идея за перкусии от разни неща из стаята колкото да има ритъм... жалко че съм адски неритмичен и не ставам за тея работи

+ китара де хехе

 

бещо се отплеснах. както и да е, много е добро, личи си, че е вложена емоция в него. мене лично много ме зарадва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.