Jump to content
Българският форум за музиканти

ключ за настройка на акустично пиано?


fragile

Recommended Posts

здравейте

имает ли идея от къде човек може да си купи ключ за настройка на акустично пиано?

магазин из София ?

 

търсих из гугъла но няма никаква информация изкача само инфо за акордьори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си един стругар та ти направи,най обикновен глух ключ,но са 2 размера-руските пиана са с по-голям диаметър болтовете,поне по-старите,немските са други а английските са в цолов размер.Казват им италиански и някакъв друг размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

да пианото е старо немско... оказа се че през цялото време отговорорът е бил под носа ми - ключ за настройка на барабани /глух ключ/ свърши чудесна работа пасна баш ;) пианото е настроено вече ;)

 

сега остава и да открия и как да си поправя клавиши които след натискане остават на същата позиция тоест не се връщат... разбира се нямам пари за акордьор за това е направи си сам при мен... та ако имате съвети или знаеете линкове за поправка на пиана пускайте ;))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

пич не е толкова лесно,първо трябва да извадиш целият механизъм с чукччетата и като го разгледаш по внимателно ще разбереш че не е фасулска работа.или са счупени дървените свързващи части или имаш скъсани меки връзки и т.н.пожелавам ти успех и повече фантазия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте ,решил съм да си купя ключ за настроика на пиано ,проблема ми е че не знам какъв ....Пианото е немско и е около 100 г.  марката е T.traumen Berlin ,някои може ли да каже дали ще стане този ключ ? http://www.ebay.com.au/itm/L-shape-Stainless-Square-Shape-Tip-Piano-Tuning-Hammer-Wrench-Tuner-Spanner-Tool-/350735784813?pt=AU_Instrument_Accessories&hash=item51a97b5b6d

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,все още чакам отговор на въпроса си .Моля помогнете ми ,че ми писна от акордюри които за 20 мин. ми зимат 50-60 лв. а настройката е толко лоша че предпочитам вече сам да си я правя !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Здравей, прочетох че си се сдобил с ключ за настройка на пиано, ще можеш ли да ме ориентираш в София, от къде мога и аз да си поръчам такъв?

 

Поздрави,

 

 

Тони

 

skype: tonchooo 
facebook.com/tonchooo 
tonypetroff@gmail.com
GSM: 0878471687
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.