Jump to content
Българският форум за музиканти

Red Bull, Pit Bull и другите там


Recommended Posts

Щото аз пих 2-3 пъти, но не усетих абсолютно никакъв резултат. Последната седмица нямах много сила и съответно пеех без енергия. Реших да пробвам, пих го топло и го разбърках, за да се разгазира и да не ми дразни гърлото. Нищо... Или тия са големи измамници, или на мен просто не ми действа. Рядко изпадам в състояние да нямам сила, но тези жеги тука от преди няколко дена ме изпиха направо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пеене надали помага...знам ли... :think:

По-скоро за...телесна енергия :) . Иначе до колкото знам тия напитки са просто с много глюкоза, и за това "ти идва пауъра от тях"...

За газираното - всички знаем, че не е най-доброто за гласа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между Ред Бул и Пит Бул има доста разлика. На мен лично първото ми действа доста вдигащо. Шарк също ме зарежда, ама Пит Бул-а си е жив зян. Поне при мен. Но говоря за физика все пак, на гърлото ми влияе по-скоро зле заради газираното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези напитки не отменят нуждата за сън или почивка. Тези напитки просто възбуждат нервната система. Пак я има умората, и пак мозъка иска да се наспи, но поне реагирате уж както си трябва :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички тези "енергизиращи" напитки както е казано вече:

NoSoul Публикувано на Jun 1 2006, 11:06 PM

Тези напитки не отменят нуждата за сън или почивка. Тези напитки просто възбуждат нервната система. Пак я има умората,

 

А след това човек е още по-смазан(лично аз). Все пак е доказано, че всяко изкуствено стимулиране на организма рано или късно има странични ефекти.

Важно е да се отбележи, че въпросните напитки съдържат не малко количество кофеин, който, доколкото знам, не е особено полезен за гласа.

Тъй че ако гласа е изморен, по-добре го остави да си почине няколко дни, отколкото да пиеш разни Ред Бул и други подобни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй че ако гласа е изморен, по-добре го остави да си почине няколко дни, отколкото да пиеш разни Ред Бул и други подобни :)

На мен гласът ми не беше изморен. Просто нямах физическата сила да пея. При оперното пеене се иска здрава опора на диафраграма и изобщо общ тонус на цялото тяло. Едва ли не трябва да се чувстваш като лъвица и да си супер нахъсана, за да си свършиш работата, а не да мялчиш като някое гладно коте от улицата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз личо предпочитам да ги заменя с кафе или черен чай - така съм по-сигурен какво има вътре, а ефекта не е много по-малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, за Ред Бул мога да кажа само, че ми разхлопва сърцето... Има адски много кофеин и гуарана в него... Това не са ама никак полезни питиенца... Мислете, преди да ги пиете... Може да те разтресе така, ако не ти понася организма някоя съставка, че да не можеша да изпееш и един тон :godbless: Аз поне не можех да говоря след като изпих един :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.