Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с бутоните на V-amp 2


Recommended Posts

Моя личен опит с идеят да мина бързо ми е показал, че с пръскане нищо не става. Единствения начин е да се сменят бутоните.

 

 

Е може би аз нямам опит , като техник -13 години в сервиз за ремонт на електроуреди ...Обаче съм виждал въпросни ключета да ръждясват, ако поемат влага и контактния спрей може да свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще пробвам точно това - малко спрейче - и ще пиша за резултата. Сигурно ще е краткотраен, но пък усилието е минимално... :D

Редактирано от havaeca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант –също много труден , но без разпояване . Намираш същото ключе- разчупваш пластмасовите нитове на железните капачета и на двете ключетата с палетно ножче. Почистваш клемите . Сменяш „карантията” на старото с тази на новото ключе, обикновено е пружинираща пластина , която на старото ключе е изкривена от натискания и сглобяваш . Вместо пластмасовите нитове лепиш с лепило –капачето и свършваш работата . Само дето това е „часовникарска „ работа –правил съм я само веднъж и не бих повторил .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг вариант –също много труден , ... . Само дето това е „часовникарска „ работа –правил съм я само веднъж и не бих повторил .

Аааааа, това е ужас, ще изпадна в нервна криза !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрейчето няма да оправи смачканата пружинна пластинка.

Бутончетата са по десетина стотинки. Сменял съм - не е ракетна технология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такайските платки са толко зле като технология че при разпояване на подобни есемди-та трябва да се внимава да не откъснеш площадките от платката и скъсаш писти.Това се получава ако опиташ да дигаш пиновете един по един.Редно е да се смъкнат с "духалка" и желателно с подгряваща станция (preheater).Трябва да се внимава да не огъуваш платката докато работиш (човъркаш) по нея. Съфорумника с онемялото ефектче вероятно е сътворил нещо подобно или е засегнал съседно смд елементче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди няколко дни разглобих процесора и напръсках микретите с ... WD-40 ( четох,че е по-добре от контактен спрей). Стана чудо - ефектът беше почти мигновен! Вече всички бутони работят като нови. Незнам, какво е станало, вероятно са били замерсени контантите им, защотото и преди това си "цъкаха",като здрави, но нямаше резултат от натискането им. Незнам само, колко ще продължи това щастие, но засега имам напълно работещ процесор.

Благодаря отново на всички отзовали се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз се срещнах с такъв проблем.Бутоните бяха на клавир Korg X5D.Напръсках ги с R-10 спрей, поразвъртях и пощраках.За сега са като нови :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.