Jump to content
Българският форум за музиканти

Предложения за китара до 1500 лв.


whiplash159

Recommended Posts

Здравейте!

 

Видях тази тема и понеже аз си имам една подобна чуденка като автора реших да не откривам нова тема, а да пиша направо по тази. (МОД ЕДИТ - По-добре нова тема все пак.)

 

Свиря вече от доста години, имам една Yamaha от ниския клас и дълго време се каних да си купя по-качествен инструмент. Имам и доста конкретни изисквания към евентуалната си бъдеща китара:

 

Цена: до към 1300-1400 лв. (максимум 1500)

Тяло: Махагон

Адаптери: активни EMG

Bridge: фикснат (не съм фен на floyd rose-а)

Set-neck или neck-through

Гриф: 25,5'' (свирил съм и на 24,75'' гриф, но определено не се чувствам особено комфортно на него)

Прагчета: 24

Форма: Strat или LP (не си падам по ексцентричните форми)

Предпочитам:

- да е нова, а да не е "от ръка"

- да не е китайска или индонезийска :)

 

Това доста стеснява избора, разбира се, като следните варианти са тези, които разглеждах:

ESP LTD H-351NT

ESP LTD MH-350NT

Schecter Hellraiser Special C-1

Ibanez ARZ800

 

В случая не искам да казвам "препоръчайте ми китара" защото ми е пределно ясно, че най-добрият барометър за това дали даден инструмент ще ми пасне или не съм самия аз :) (ако имате други предложения, освен споменатите, можете да ги споделите, естествено). Но проблемът ми по същество е друг.

 

Не мога да намеря къде да пробвам някои от посочените инструменти. Не ме притеснява възможността да си поръчам кой да е от тях и от вън, но ми се ще най-малкото да съм хващал въпросната китара и да съм проверил дали се чувствам добре с нея. Иначе ревюта за споменатите могат да се намерят доста в мрежата.

 

Молбата ми е ако някой знае магазин, в който да има някой от тези модели да пише тук. Ще съм благодарен.

 

P.S. От Варна съм, но пътувам честичко напред-назад из страната, така че не е кой знае какъв проблем да се разходя и до друг град :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да сбъркаш с Шектър - много добри китари. Могат да се пробват в Телесаунд (telesound) - мисля че са само в София обаче - провери им на интернет страницата.

Ibanez можеш да проваш при Икономов - посоченият от теб модел е с по-къса мензура и определено по-близка до тази, която не харесваш, така че най-добре е да ги пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Тия LTD-та, които си изброил, доколото знам, се произвеждат в Китай, а Ибанец-а - в Индонезия :) Шектъра - не знам. Иначе Шектърите в Телесаунд ги продават, но май точно конкретният го нямат в наличност. За Ибанец-а се обади в Икономов да попиташ дали го имат някъде в наличност, защото по мой спомен в централният им магазин го нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си от Варна -обади се на телефон 0888733755-първо ще свириш на всичките ми китари и после ще те заведа до всички магазини в града и ще ти помогна да избереш най доброто от там!Ако не ти хареса нито една ,поне ще имаш повече инфо за материята...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен Джаксъните ще са много добро решение ето тук може да видиш няколко добри джаксъни 2страници са

 

musicworld.bg намери марката и виж добри китари са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам си се насочил в правилната посока, така че действай. Когато пробваш изброените от теб(пък може още някои) китари, ще прецениш, коя е най-подходяща за теб.

Иначе и Schecter, Ibanez и LTD-тата са много добър избор за твоите изисквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф колко мразя да гледам някви такива постове.... Денка, ти в няква друга тема рекламираше Стаг, човек....

И не, че аз имам повече право на мнение от теб с жалкия си опит, но...

в ниския клас китари, които пробвах веднъж, обикаляйки из София, Шектърите определено ми направиха най-голямо впечатление. За висок клас не мога да говоря, но поне тези, които пипах се усещаха много добре и бяха адски удобни.

Така че моят глас е за Шектъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rockfire е прав послушай го,после като дойдеш в софия можеш да направиш и сам избора си,тук има доста китари в магазините,тези които си посочил си ги гледал в интернет,на живо нещата са винаги по други, обади му се и виж неговите китари и обиколи с него магазините във варна,ако не избереш там софия има доста китари,даже има магазин на "dean" вече,ще можеш вече сам да избереш. Чнг между другото
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз живея във варна и също и мога да ти предложа да пипанеш китара по твоите спецификации без мензурата

китара Дийн дисивър

ЛП форма

фиксиран бридж

24прага

активни адаптери EMg81 85

махагон тяло и гриф

само мензурата е 24" и 3/4 ако се не лъжа или 24" и 1/2

конструкция сет нек и стринг тру

 

ако искаш да пробваш пиши едно ЛС

 

утре планираме с един местен приятел да си мериме пишките с китарите може и теб да те включим в купона

 

iliev.p би ли споделил на коя улица се намира магазина на дийн

 

ПП ESP може да пробваш в магазина зад винса на дайнакорд

ШЕКТЪРА, който си посочил е супер готина китара,

а ibanez-а също го правят в китай

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тази http://forum.muzikan...e-eoaaa-peavey/ е твоята китара, в случай, че си пренебрегнеш непоклатимите - '' - да е нова, а да не е "от ръка" '' и '' - да не е китайска или индонезийска '', в които аз лично не виждам много смисъл.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: благодаря на всички, които се отзоваха.

 

Сега подред:

Ibanez можеш да проваш при Икономов - посоченият от теб модел е с по-къса мензура...

Наистина е малко по-къса, но просто трябва да тествам, за да разбера дали ще ми е удобно. Истината е, че имам особен фетиш към класическата, Гибсънска форма и заради това съм добавил този модел.

 

Тия LTD-та, които си изброил, доколото знам, се произвеждат в Китай, а Ибанец-а - в Индонезия :) Шектъра - не знам.

Аз затова тези неща съм ги сложил в секция "предпочитания". Ако пробвам китарата и наистина ми хареса тогава ще я вземам независимо от това къде е произвеждана. Приеми като евентуална прищявка ;-)

 

...ще те заведа до всички магазини в града и ще ти помогна да избереш най доброто от там!Ако не ти хареса нито една ,поне ще имаш повече инфо за материята...

Информация не ми липсва (малко допълнителна, разбира се, винаги е добре дошла - все пак това е една от идеите на темата ;) ). Иначе магазините ги знам и редовно се завъртам към тях, но проблемът е, че там не съм откривал никой от посочените модели. Единствено в Dynacord-а от време на време носят по някое LTD, но предимно от по-ниския клас (50, 100, 200 сериите), а те не разполагат с хардуера, който търся.

 

Ето тази http://forum.muzikan...e-eoaaa-peavey/ е твоята китара, в случай, че си пренебрегнеш непоклатимите - '' - да е нова, а да не е "от ръка" '' и '' - да не е китайска или индонезийска '', в които аз лично не виждам много смисъл.

Точно тези двете "условия" (както отбелязах и по-горе) са поклатими. Обаче ще трябва да пренебрегнем и наличието на Floyd, което аз приемам за задължително.

 

Но както предложи и @abductor мисля да звънна в Икономов и да питам дали случайно мога да пробвам някъде в техните магазини ARZ-то.

Редактирано от whiplash159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez-а от обявата дадена от EAmechaniX е с фиксиран бридж, нищо, че е ейдж III просто има двойно заключване, което си е преимство пред обикновения Т-О-М. Ако имах мангизи щях да съм я обрал тази специално.

 

Пикомеренето ще е днес в 17ч така, че ако искаш 0887742821

 

иначе поздрави и успех в търсенето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Acei - на улица "Хан Аспарух" влизаш по нея откъм улица "Г.С. Раковски" в посока към ул."6-ти Септември" и ще го видиш,дано да съм ясен.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Schecter-ите особено над 1200 лв са корейско производство предимно.

Моя глас също е за шектър. Аз съм с такава и съм супер доволен. Изключелно удобни грифове имат може да се свържеш и с магазина на телесаунт и да говориш с тях. Ще ти помогнат доста хората ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.