Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно семпълче


Guest

Recommended Posts

От няколко дни се мъча да си направя сравнително свестен звук с Гитар Риг 1.2 и външен дисторжън (мод на БОС МТ-2).

 

Записах този семпъл (OGG Vorbis формат).

Мисля, че трябва да намаля с една-две идеи ниските, да увелича леко средите и може би да намаля високите. Дайте своите коментари относно звука :D

 

Другото, което е, в началото на семпъла има един много гаден шум, съвсем преди да почна да свиря. Чудя се от какво е ? Брум от ел. мрежата ?

Дали ако сложа батерийка на дистъра, вместо да го включвам към контакта и т.н. ще изчезне шума ? Моля помогнете и дайте някакви предложения как да го махна :D

 

 

 

П.П. Свирнята може и да не я коментирате, знам че съкс :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, пробвай да намалиш високите и увеличи средите. Според мен ниските са ок. Ако можеш намали мъъъъничко гейна, че накрая става някво мазало :headbang: Според мене де..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото, което е, в началото на семпъла има един много гаден шум, съвсем преди да почна да свиря. Чудя се от какво е ? Брум от ел. мрежата ?

Дали ако сложа батерийка на дистъра, вместо да го включвам към контакта и т.н. ще изчезне шума ? Моля помогнете и дайте някакви предложения как да го махна :headbang:

Относно шума...не, знам, много неща могат да го причиняват. Ако си записвал пред монитора, ако си с единични адаптори, ако кабела прави някакви проблеми...На мен лично ми прилича на последното! :cheers: Провери дали някъде не прекъсва или няма студена спойка по буксата... Но пак казвам, не знам...

 

Наистина, пробвай да намалиш високите и увеличи средите

 

Според мен ако намалиш и двете съвсем малко ще се получи по-добре. А щом си с МТ-2, може да пробваш да дадеш малко повече от средните дето са на вътрешното копче :)

 

Това са моите настройки. Само от кубето съм резнал малко от средните, защото от ефекта като че ли идват много :cheers:

 

zone1ol.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих.. брума в началото ми прилича на кофти адаптер за диста. На адаптерче ли си?

мда, на адаптер съм, с батерия още не съм пробвал.

иначе съм с 2 двойни адаптери (Jackson JS30 е китарката)

ще пробвам да сменя кабела, въпреки, че мисля, че всичко си е наред по него.

брума го има и когато не свиря у нас, така, че не е и от монитора. Най-вероятно е от кабела или адаптера (мейд ин чайна :cheers:)

 

относно звука - това е още бета версия, има да се доизпипва още, сега основният ми проблем е брума :headbang:

 

SomeoneElse , не съм точно с МТ-2, ами с мода на Евтим Джерекаров, който е дори по-добре :)

И като свиря на хи-фи-то у нас с повечко среди ми звучи мазно, та затова съм ги оставил така, на някакво средно положение.

 

мерси на всички :cheers:

Ако имате предложения за премахване на брума, давайте, моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много равно ми звучи на мен

няма динамика като че ли... ама кфо ли разбирам аз

 

пробвай да си спреш монитора докато записваш за шума.

може и да е граунд лууп ама не съм сигурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един фен идва у нас с няк'ав избушен Джаксън и въпреки двойните адаптри шума беше УЖАСЕН. Няма да си купя такава посмъртно! :greenball:

 

Звученето хич не е лошо, според мен. Но наистина трябва да махнеш някак шума. Като си свиркаш с китара -> кабел -> Хай-Фай има ли подобен шум или не? При мен версия 2 на Гитар Риг е ДОСТА по-добре, включително и откъм шум. Какво точно си нацвъкал из Рига?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно си нацвъкал из Рига?

Из рига съм цопнал едно EQ, един гратифайер на чист канал с леко гейн и кабинетче. Ит'с ез симпъл ез дет :Р Даже ако си намаля китарата (без дист) мога и да изкарвам готин чист звук. Мога да дам линк до рига, ако някой иска.

 

 

След няколко експеримента открих следното:

(само за инфо - имам 2 кабела- дълъг и къс, дългият е от китара до дист, късият - дист-хифи усилвател)

Китара -> дълъг кабел -> хи-фи - няма шум

Китара -> къс кабел -> хи-фи - няма шум

Китара -> дълъг кабел -> захранен от ел. мрежата, но изключен дист -> къс кабел -> хи фи - има шум

същото, но изключен и от мрежата дист -> хи фи - няма шум

Китара -> включен отвсякъде дист с доста гейн (as usual) -> бруми та се не трае :D

 

 

ето и записан само шума

(без никакви софтуерни ефекти)

 

малко пояснения - ползвам един разклонител с копче, на който съм сложил адаптера, който пък захранва диста.

0:02 - плъгната китара, изключен разклонител и дист

0:07 - включен разклонител и адаптер , изключен дист

0:12 - включен разлконител, адаптер, дист

0:18 - включен разклонител и адаптер , изключен дист

0:23/24 - изключен разклонител и дист

 

А с включен и изключен монитор положението е все същото, както казах в предния си пост, свирил съм и по репетиционни с този сетъп (китарката,кабелите,дист с адаптер) и шума винаги го има.

 

Ако сте изтърпяли целия този роман, който току-що изписах, сигурно вече сте на мнение, че целия проблем е в адаптера :greenball:

Но ако въпреки това, не сте съгласни, чакам предложения.

 

Мерси отново на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По принцип май няма, или аз не намерих, но направих друго.

Адаптера ми, при накрайника с жаковете, има един извод за батерийка, пробвах днеска една батерийка там, шума значително намаля :)

Може да се каже, че го оправих :)

Сега ще работя по звука (който даже се промени малко, след като сложих батерията, басите намаляха, сигурно защото брума вкарваше доста)

Мерси на всички отново !!!

Редактирано от _-BlackDragon-_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.