Jump to content
Българският форум за музиканти

Народно на клавир.Малко помощ


stuf

Recommended Posts

Здравейте клавиристи.Нов съм в тоя бранш на 17..свиря от около 3 години като основно акорди на песни.Отскоро се опитвам да свиря на клавира народно,започнаха да се получават г/д,но срещам голям проблем с украшенията наречени трилери и със хармонията в лявата ръка.Знам че е по специфична за народното.Ако някой може да ме упъти някак моля да сподели ще съм му много благодарен :)) Междудругото клавира ми е http://usa.yamaha.com/products/musical-instruments/keyboards/digitalkeyboards/portable_keyboards/psr-e313/?mode=model

и се чудя дали ще стане за работа в заведение,не съм работил досега но съм чувал,че се работи с мидита основно,апък тоя има 400кб памет само и така..:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа чесно колега по добре да заложиш на Korg при всяко едно положение защото иначе няма начин с тая Ymaha .

Аз вече доста време работя в кръчми и с когра съм доволен много , Сега продавам моя да си взема най новия който излезе. Ако те интересува погледни в моите теми съм пуснал обява :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека се научи па тогава корга.

 

Точно така,но народната хармония и трилерите ме затрудняват,ако някой все пак удари едно рамо ще съм благодарен :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя темата ти е повече за теоретичния раздел тогава, но пък там рядко влизат хората, които практически си вадят хляба с народна музика и сродните неща, които се свирят по кръчмите, така че май ще я оставя тук. Но ми се струва, че тая музика или я чувстваш и я свириш, или си намираш друга, не знам някой да се е научил да свири такива къдрежи и нещица ей така със съвети, но пък може. На мен също би ми било интересно, щото изобщо не мога да "къдря" (извинявам се за израза, надявам се някой да не се обиди) по фолклорен начин, почти не я усещам тая музика, за мой срам като българин, макар че ме кефи да я слушам и я оценявам, но никакво чувство нямам за нея, ако трябва да я свиря :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам,че трябва да има човек чувство и аз го имам тъй като свиря от 7 години на гайда,пък там си е баш народната музика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите музиканти имат един лаф- Хубаво свири ама няма пръст....Те на това доста съм се чудил какво ли ще рече...

А сега сериозно- Като за начало не свири като Алф с 3 пръста а вкарай всички пръсти в употреба, постепенно прехвърляй натоварването на среден и безименен и ще усетиш колко по-лесно ще ти се получават нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

охооо земляк я ми се яви на скайпа (bashmaistora_1) да се разберем кой какво и по къв въпрос ;)

Малко късно ти видях инфото а и тая работа с четене/писане не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.