Jump to content
Българският форум за музиканти

Losfer Words


Recommended Posts

на музикантския -нашия Гмайл -gmail

съм качил моята версия и оригиналният инструментал на моите любимци

 

моля админите да не трият

бих желал желаещите да сравнят

даже сравнявайте по части

дори по секунди - 20 секуди от едната - 20 от другата

сравнете сола- те са в 2 части

и си кажете мнението

в къщи звучи супер -все пак съм с ЕМУ - техникс ню клас А - Алтон колони

 

на малки компютърни колонки - не вярам да звучи добре - но и двата варианта са в мп3 - така че ще е равностойно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

записвал съм го на Роланд 840 ех

за съжаление мп3 формата доста скапва

сега сравнявам аудиото с 3ката - ама кво да се прави

когато слушам в къщи - натискам лауднис бутона за бас - не само за тоя запис - в повечето случаи

ако се понауча да конвертирам без проблеми - маже и в апе да го постна

тоя формат е определено по добър от 3ките

 

ама никой нищо не казва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така доколкото слушам си го изсвирил 1:1. Китарата на солото ти е тиха и размазана. Може да я вдигнеш малко и да махнеш тоя ревърб за да се чува какво свириш :pray: Освен това груува ти се губи. Ти си го направил по-стегнато, което се дължи вероятно на това, че си си програмирал барабаните. Иначе китарите са ти добре като звук и тупаните също.

 

Само една добронамерена критика ако ми позволиш. Нямам представа защо пускаш кавър 1:1. В смисъл аз не и съмявам, че можеш да го изсвириш 1:1, понеже не си някой начинаещ китарист търсещ доказване. Щеше да ми бъде по-интересно да чуя нещо авторско :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за градивното мнение

причината е че някои хора от форума ме обявиха за плямпало и ала бала.

(един вид нямам право на мнение - че видите ли -аз съм г-н никой, а те супер великите неоценени бг таланти в света)

пък аз като си пусна SJK - 10 в коледния диск на списанието Ритъм

просто коклкото и да ми се иска не мога да ги обявя за банда на световно ниво(поне на мен ми се стори че ме режат - щото нещо ги пропускам

(БТУ - редколегията много добре е подредила бандите

от най добра към най слаба

1 Еридан

5 Пантомайнд

10 SJK

17 пластмаса - други между тях)

кавъра е отпреди 2 госини

за солото - прав си тихичко е - но така е и в оригинала

аз исках да го вдигна повече - румен не ми даде

замазано не мисля че е

а има и малко разминаване нарочно с оригинала - при по обстойно слушане се чува(но ни виждам смисъл отново да го миксирам)

 

за авторско - като станем готови - непременно

 

 

Тук цитирам смокджак

"1.На W.A.S.P не са подгрявали Pantommind,които по моето скромно мнение са си група на световно ниво и е срамота такива като теб,които не са постигнали и половината от това,което те са направили да си позволяват да ги коментират!!!

2.Ще ме прощаваш,както и колегите за грубия израз,който ще използвам,но ти си един абсолютен комплексар,който го бива само да лаладжийства и да плюе по тези,които са направили нещо!!!Бих ти препоръчал да си поставиш по високи цели,да наблягаш повече на свиренето и да зарежеш категоричния селски тон!!!Това е единственият начин да станеш музикант,желая ти успех в това начинание.

P.S.Таланта е благородство!!! "

 

изводите си правете Вие!!!

 

сбъркал съм подхряващете пантомайн с подгряващите СДжей кей

колко неблагородно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меса Бугито още не е влезнало в употреба

китарите са записани с Маршал

вдясно Ибанез Реб Бич

ляво Джаксън JTX

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меса Бугито още не е влезнало в употреба

китарите са записани с Маршал

вдясно Ибанез Реб Бич

ляво Джаксън JTX

:wall: sorry, нали ми е домъчняло за него хехе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е близко до оригинала. Аз съм много голям почитател на Мейдън и като видя, че някой им е изсвирил нещо и съм много скептичен и съм готов да убивам след това, ама виж ти... ще живееш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) TONY, поздравления и от мен! Евала! :)

Не мога да ти кажа почти нищо за самия звук на твоя кавър, защото мисля, че не съм достатъчно навътре в нещата :think: ...но мнението ми на аматьор е, че твоя запис звучи малко по-разпръснато от оригинала, който е по-стегнат като звучене и вероятно това се е получило заради самия цифров микс с компа. Може би и китарките са малко по-режещи (пищящи? :think: ), което допринася за този "ефект" (и вероятно също затова изглеждат леко "замазани"). Това по мое скромно мнение, де! ;)

Иначе - 1:1 - спор няма!!! :inlove: ;);)

Поздравления още веднъж... и... наистина ще се радваме и на нещо авторско! ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

причината е че някои хора от форума ме обявиха за плямпало и ала бала.

(един вид нямам право на мнение - че видите ли -аз съм г-н никой, а те супер великите неоценени бг таланти в света)

Абе Тони, голям човек си а се връзваш на глупости. Не виждаш ли, че за големите групи и музиканти няма единно мнение (което е нормално) а ти очакваш за теб да има. Винги ще има и от двата типа хора - едните те харесват, другите не. По-добре не обръщай внимание на злонамерените обиждания. В крайна сметка ти си знаеш най-добре.

 

За солото имам в предвид, че е замазано от ревърба. Ако намалиш малко ревърба ще се вдигне според мен. Или поне ще стане малко по-отчетливо. Вярно е, че и на Мейдън е замазано но си мисля, че твоето звучи някак по стегнато - обясних ти защо. И в този ред на мисли можеш да си позволиш и солото да е по-отчетливо. То е ясно, че звука неможеш да го докараш 1:1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вовчо -радвам се че има и други толкова запалени мейдънисти :headbang:

май следващото кавърче което ще направя - трябва да се казва

Still alive ;)

мюзикмен много си прав!

за първата част е ясно - и за отличника на форума съм чувал да се злослови - та за мен ли няма!

а както казваш -и на голямите банди не прощават ;)

 

и за нивото си прав(соло - ритъм) и за ривърба -също

той може малко да се намали като съотношение

но това са камъни в градината на Румен -нали ми е нещо като продуцент -така е сметнал - но не си е играл много - като му занесох суровия запис - с прехвърлянето , смесването и микса - не беше повече от час

нямаше как барабаните да са наживо

с Румен сме говорили че няма много барабанисти който могат да се справят точно с тази песен както трябва

плюс това щеше да излезне адски скъпо

например Ставри от Конкурент иска 40 лв - час (за сравнение чувал съм че Лечев взима 30) плюс време за записване и смесване на барабаните - леле мале

 

е ако ми предложат да участвам в трибют на Мейдън - всичките тези неща наистина ще трябва да се оправят! :happy:

благадаря Ви приятели :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maiden не са ми любмата група, като бях по-малък ги слушах много, но ги уважавам много като музиканти, особенно ранните им неща с Paul D'Anno, иначе TONY, поздравлeния, това си е почти като оригинала, айде чакаме цял албум с кавъри на Мейдън... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните дори и да са на живо ти трябва много печен барабанист за да ти докара груува. Но така или иначе ако си решил да правиш трибют на мейдън не е речено че трябва всичко да е 1:1. Смятам, че ако организираш нещо такова доста хора ще се навият да участват. Само трябва да си ги подбереш. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.