Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за свързване на Уа-Уа ефект


viktor.velikov

Recommended Posts

Здравейте! Имам следният проблем. Купих си Ibanez WD7 Weeping Demon Wah Pedal и сега искам да му взема адаптер, понеже мн. батерии отиват. Не знам как да го свържа, понеже имат някакво копче за обръщане на фазата и нулата. Не знам как да го поставя а не ми се рискува да пробвам. Нищо не разбирам от тоци и такива ефекти, затова всяко мнение би ми било полезно.

Извинявам се ако има подобна тема, но вече търсих и не намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ефекта, както и на адаптера, има схема къде е нулата, къде е фазата. На ефекта би трябвало да се намира непосредствено до буксата за захранване, но адаптера - отгоре при спецификациите.

 

едит: Или си прочети менюъла.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уа-то е последния ефект,който яде батерии,с край-бейби на Дънлоп съм карал по половин година с една,изключвай му жака като не свириш,би трябвало да има схема за трафа как е като поляризация,ако държиш на брум и жици около ефектите.

Или това е поредната ташак тема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква фаза, това да не е контакт? :) Има си плюс и минус.

Принципно плюсът е "отвън", Айбънез също са по този стандарт, но за да си 101% сигурен провери в документацията си.

 

Подкрепям горното мнение за батерията, макар че тоя модел има и драйв и сигурно яде по-бързо. Но все пак - с алкална се изкарва и по година дори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В едното положение ще тръгне, в другото няма.Отговориха ти по - горе. Ако не е ментак - няма да го повредиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и аз така мислех, че една батерия ще държи доста , но уви за един ден и умира... т.е 2-2:30 часа.

Да извинявам се за плюс и минус става въпрос. Както казах няма ме в токовете хич :)

Благодаря за съветите ще проверя всичко написано по-горе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.