Jump to content
Българският форум за музиканти

Обидно високи струни


Recommended Posts

Попада ми китарка, евтина и обещава да има приятен звук заради това, че дървесината, надявам се смърч е изсъхнала. Но. Грифът, поддал на опъна на струните е Кривой рог. Струните са на 1 см от прагчетата. Снимка 1. Решението. Снимка 2. :DDSC00479.jpgDSC00480.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тая китара да не е от Практикер? И аз имах такава и решението беше да я поизпиля малко. Твоето решение сработи ли ?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от Практикер.

Мисля, че е залежала от години Кремона. Днес я подложих на крика, ще видим в Понеделник.

Реших, че ако трябва да се пили, това означава да сваля няколко прагчета, да ги бележа, после пилене, дали имам инструменти за това, а после набиване на прагчета и т.н.

Ще изпиля само нъта и бриджа, колкото е допустимо.

Надявам се да се подобри значително.

:cheers2:

Редактирано от travelcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Преди години един приятел си сложи грифа на кремоната под леглото си- русенско. Спа (и не само) на него две седмици. Излезе прав като пушка. Докато не сложи струните. След 2- 3 дни пак се изкриви. Аз самия имах корейска китара с гриф с обратна дъга. Поставих тежко лампово кубе отгоре за дълго време. Като резултат- усука се по оста си. Свиреше се на него, но не беше съвсем в ред. Дано тук се получи по- траен резултат :)

Редактирано от renegat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С легло и жена не е достатъчно, а комбото колко тежи. Колко да тежи една жена - 125кг, мъжът 75, с леглото 250. И не лежат денонощно.

Опън на струните 7кг умножено по всички денонощия на 30 години е 76 тона! Сумарно така излиза, но тежестта е действала постепенно и дървесината се е съпротивлявала.

Аз приложих 350 кг ( при повече става на трЕски) за 3 денонощия.

Китарата се превърна в лък ( за стрели), което не е определение за китара.

Лък ли е китарата?

Според мен в никакъв случай.

Наблюдавах с линеал изправянето и резултат има! Сложих стар струнник за метални струни. Звукът се оказа богат на басови, средни и високи тембри.

До тук първото упражнение е изпълнено. Давам я на начинаещ да научи 2-3 акорда.

Като залежи 2-3 месеца върху гардероба си я взимам и инвестирам в нея.

Давам я на лютиер, маха прагчета, рендосва фингърборда, фрезова отвор за тръс род и слага абаносов фингърборд с радиус и свестни прагчета. Отлепва оригиналния бридж за найлонови струни и слага настройващ се, както и фирмен струнник. Мензурата остава същата - 63см или 24и3/4 инча, а отворите на главата се запълват и се слагат добри ключове за метални струни.DSC00482.jpgDSC00481.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен най ми харесва тази дето е най-вляво.

Защо не я представиш на страниците на форума?

Мисля, че е много интересно решение :thumbs_up: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набирам смелост, защото това е The Travelcaster, моя разработка.

Китара със сачмени лагери, разглобяема, с 9 батерии, 2 от които в custom устройство, проектирано и изработено от soundman - фирмата на инж. Тони Манов. :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.