Jump to content
Българският форум за музиканти

Тъпани в домашни условия


Recommended Posts

Съквартиранта ми има някакъв мерак да си вземе тъпани и да лопа, въпроса е че няма къде. Всъщност имаме една свободна стая, само че не знам до каква степен ще издържат нервите на комшиите. Дали е възможно с някакво заглушаване на тъпаните шума да се намали до приемливи за околните нива. На последния 5-ти ежаж сме, над нас няма никой, но под нас има няква старица на предсмъртен одър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може би е редно съща така да спомена че човека се кефи на блек метъл :P

 

Настилката отдолу е паркет, може и някой килим да турим, да напълним барабаните с парцали и разни такива неща?

 

Всъщност не знам дали е на пресмъртен одър, но е на одър, синът и миналата седмица спомена че не е от най-мобилните хора (освен ако не е намеквал че бабата няма ГСМ)

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дълже дебела гума и мокет от долу,за да не се предават ударите с педалите надолу,А иначе дали ще можете да постигнете желаните децибели,незнам.Трябва много изолация и да се внимава с тръби и глупости.И най-вече трябва ПВЦ дограма за прозорците иначе целия квартал

ще ви чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагате отдолу един дебел дебел килим, в насата тъпчете възглавници(а ако томовете имат дъна и в тях мушите. Също така нека свири дет, но да си вземе по леки палки и нека по леко с удрянето. Върху кожите дунапрен дебел 1-2 санта, на чинелите(гледайте да си намерите като мен някъв малък рязан) щипки(2-3 понеже като шлевиш падат), на райда, освен щипки един парцал на двойно тройно(зависи от парцала, но се пак нека се усеща твърдината на райда) или изобщо без райд(аз бия по обръча на флор том-а) а на фус-а един парцал отгоре на 2-3 и той(там може и по дебело). Ако можете да го дигнете на няква платформичка и да натъпчете пясък вътре пак добре. Кори за яйца не помагат. Знам за една страхотна изолация - мокет на кожите, само дето си губи всякаква еластичност и ти мамата ебава на техниката. Както един колега(не си спомням кой сори) от тук препоръча, направи си глухи барабани от PVC тръби и някъв талашит(нека е здраво че бой ше яде) и гума. Най малкото един такъв пад трябва да си направи че да си бие по него. ..... аааа и да не забравя. Отдолу на снеър-а тиксо, че иначе ше ходите на житено парти :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах! Тва, пък кога му е хрумнало на Демиджа? Аз съм за, де! :P

Иначе съм чувал, че се слагат някви падове (гумени или кожени не знам точно) направо върху кожите на барабаните, за да ги заглушат.. а съм виждал подобни и върху ченелите! Другият начин е с глухи барабани... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глух коплект, вече горе казаха почти всичко де,ама аз ви предлагам да си залепитесъс скоч или изолирбан малки парченца някъв дебел дунапред, като за начало по тихо и технично, аз незнам дали сте свирили, и това което ви предлагам е да направите една мащабна акция по издирваето на помещение, каквито всъщност се намират, та даже от някой по-добър човек и без пари. Обявявате че сте бедни музиканти и все ще изкочи нещо. Аз така направих 'щото въпреки че свирих в къща пак не издържаха. Е друг е въпросът че аз не положих никакви усилия да намаля звука :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявявате че сте бедни музиканти и все ще изкочи нещо.

:):):)

Може да ни дават останките от съседния ресторант вместо да ги изхвърлят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не ви чуват, особено ако е комплект (с каквото и да го натъпчете). Живея в стара кооперация с 2,5 тухли външен зид, т.е. около 68 см. и около 25 см. вътрешни стени, но така или инече се принудих да се откажа от комплекта по 2 причини: натъпканите с парцали барабани не само, че продължават да се чуват, но и ти скапват техниката, защото палката просто залепва за кожата, вместо да отскача от нея...

Компромиса е "глухарници", макар че и те се чуват, поне при мене е така. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

каквото и да слагате се чува,най си е добре къща ,поне аз така си реших проблема.По хубаво да давам някакви пари,ама да свиря отколкото да се съобразявам с часове и всякакви простотии,хем си свиря ,хем си почивам в двора а не на терасата у нас

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви пари ще отделите за начинанието и какви са ви изискванията към резултата?

 

Барабаните са от най-неприятните инструменти за изолиране, и когато става дума за свирене в апартамент често най-подходящия вариант е drumpad. Стига разбира се метъл барабаниста да не счита за смъртна обида да свири на някаква пластмасова играчка с някви неща като котлони върху нея..ако е готов вместо това външния вид да го мотивира да налага повече пад-а, може и това да е избора :P

 

Yamaha DD-55 струва някъде 4-500 лв и е с два педала и си има сет от семпли предвиден за метъл (2 каси, акустичен звук блабла). Може да се записва, това което се свири чрез миди и после да си слагаш каквито искаш семпли. Има и сума ти други настройки, но можеш и сам да намериш в нета инфо ако си заинтересован. Играчката е доста малка и преносима, може и да си свири у тях със слушалки или пуснато в уредба и т.н. , също така палките отскачат от падовете за разлика от соло барабан покрит с дебел плат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:think: sw1tched, според мен тва си е доста добра идея за условията с които разполагаме! То... покрай тоя дръмпад и един миксер сигурно ще трябва... ама кат цяло идеята (лично на мен) ми допада! Ще видим какво ще кажат съквартитутките... упс, т.е. съквартирантитИ! :P;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагате отдолу един дебел дебел килим, в насата тъпчете възглавници(а ако томовете имат дъна и в тях мушите. Също така нека свири дет, но да си вземе по леки палки и нека по леко с удрянето. Върху кожите дунапрен дебел 1-2 санта, на чинелите(гледайте да си намерите като мен някъв малък рязан) щипки(2-3 понеже като шлевиш падат), на райда, освен щипки един парцал на двойно тройно(зависи от парцала, но се пак нека се усеща твърдината на райда) или изобщо без райд(аз бия по обръча на флор том-а) а на фус-а един парцал отгоре на 2-3 и той(там може и по дебело). Ако можете да го дигнете на няква платформичка и да натъпчете пясък вътре пак добре. Кори за яйца не помагат. Знам за една страхотна изолация - мокет на кожите, само дето си губи всякаква еластичност и ти мамата ебава на техниката. Както един колега(не си спомням кой сори) от тук препоръча, направи си глухи барабани от PVC тръби и някъв талашит(нека е здраво че бой ше яде) и гума. Най малкото един такъв пад трябва да си направи че да си бие по него. ..... аааа и да не забравя. Отдолу на снеър-а тиксо, че иначе ше ходите на житено парти :P

;) леле........аз ако ще правя вси4ко това по-добре избщо да не свиря на барабани ..щом няма да ги 4увам...4е и няма да ми отска4ат паките какъв е смисала............ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.