Jump to content
Българският форум за музиканти

Тъпани в домашни условия


Recommended Posts

Палките ти ще отскачат(стига да не слагаш мокета отгоре). Дунапрена отгоре не пречи изобщо(аз слагам и отдолу понеже мойте томове нямат дъна). Верно си ми е гот като си дъня, обаче тва е идеята - на съседите не им е гот и са си в пълното право да се заяждат с теб до последно(виж, на касата можш да сложиш мокет... което ме подсеща). Аз случвам на разбрани съседи и гледам да си останем приятели с тях. Дъненето - по репетициони и участия :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:think: sw1tched, според мен тва си е доста добра идея за условията с които разполагаме! То... покрай тоя дръмпад и един миксер сигурно ще трябва... ама кат цяло идеята (лично на мен) ми допада! Ще видим какво ще кажат съквартитутките... упс, т.е. съквартирантитИ! :headbang::blink:

Не е задължително да имате миксер. За домашни условия дори вградените говорителчета на пад-а са достатъчно силни (естествено доста орязани откъм бас, но така или иначе не ви съветвам да дъните бас, след като ниските най-лесно минават през стените ;) ). За запис пак не е нужно да имате миксер - само миди кабел или още по-лесно: ръгаш кабела от изхода за слушалки в картата и записваш ( само 1 track, разбира се, но ако е колкото да се запише идейката е напълно достатъчно). Също може да се настройва на този модел всеки пад колко силно да се чува и още куп работи. Трябват половин-един час на барабаниста да свикне със свиренето с пад и после си става прилична репетиция...не е като истинската работа ама става :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.