Jump to content
Българският форум за музиканти

Rolling in the deep (by Adele)


kitaratapesho

Recommended Posts

Здравейте!

 

В началото на септември записахме няколко парчета на живо в студио Екомоникс. Този трак няма никакви допълнителни корекции и ефекти, дори не е смесван и редактиран допълнително (по наше настояване) - това е точно както се е чувало в студиото :)

 

Мария Бръчкова (вокал)

Петър Георгиев (акустична китара и перкусии)

 

Парчето е аранжирано от нас в процеса на записите (за съжаление нямахме време за репетиции и директно експериментирахме в студиото).

 

http://soundcloud.com/kitaratapesho/mariya-brachkova-peter

 

Надявам се, че ще ви хареса!

 

Поздрави,

 

Пешо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е направен записа!

Май е със същите устройства, както записа, пуснат от Симо във темата за N72?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментарите!

 

Относно устройствата, с които е записано е най-добре Симо да каже кои са. Със сигурност звука е идеален! Тук е мястото да изкажа благодарности на Симо и студио Екомоникс за записите!!!

 

Между другото китарата, с която е записано е Little Martin (5/16 тяло), като тя е използвана и за перкусиите (в реално време).

 

Очаквайте скоро и още музика от Мария и мен :)

 

 

Пешо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнението и записа са супер , само не разбрах защо сте решили без ефекти да бъде ? ( определено по малко ревърбец ще подобри още качеството )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че не харесвам тази песен, кавърът ми хареса :)

Малкия Мартин звучи много гот. Иначе преди съм слушал други записи със същата девойка, които си пускал тук, и там много ми харесаха интерпретациите! Чакаме следващи записи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей един кавър като кавър в поредицата от бекинг тракове със соло - я китарно, бас, барабани и т.н.

Куул :) (ЕДИТ: 3-то слушане - Много куул :) ).

 

Ако трябва да бъда критичен - вече си пораснал вземи си пораснал Мартин. Звучи по-добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментарите :)

 

@emo_tion1 - Мария и аз сме крайни минималисти относно звука и винаги сме смятали, че колкото по-малко обработка има, толкова по-истински звучи. Може би с малко ривърб ще е по-добре, но така ни хареса повече :)

 

@synchu - Малкият Мартин ми харесва повече от "порастналите" заради специфичния звук (с ясно изразени среди и по-меки високи и баси). След като започнах да свиря на него ми се прииска да си взема и джаз китара с по-малко тяло (тип George Benson примерно). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМ/000 са с подобни характеристики на тона, например ОМ-15, само че звучи доста по-балансирано, като китара и на запис. Просто по-добре. Но това си е разбира се лично мнение. Ти си знаеш най-добре. Въпрос на вкус дето се вика :)

 

Важното е, че ви се получава.

 

Като каза в началото - "няколко парчета" с удоволствие бих чул и останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мария и аз сме крайни минималисти относно звука и винаги сме смятали, че колкото по-малко обработка има, толкова по-истински звучи. Може би с малко ривърб ще е по-добре, но така ни хареса повече

Взе ми думите от устата! И аз имам същите предпочитания(в подписа ми)! Сладко звучи, но иначе ако врътнеш :virtuoz: и едно солце по средата парчето ще стане още по-добро! Успех! :metalist:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен доста ми хареса, не разбирам много от записи и т.н., но китарата ми звучи супер, харесва ми и интерпретацията.

Струва ми се обаче, че ще е по-добре, ако китарата е по-тихичка, а мадамата пее ма-алко по-силно :)

 

Така или иначе, поздравления за изпълнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.