Jump to content
Българският форум за музиканти

Rockmace Guitars


Guest

Recommended Posts

Така е .... Еди Ван Хален, Д. Линч, Нуно Бетънкорт ....повредена работа...

Това че си повреден не значи че не можеш да свириш ако си намериш китара по мярка :godbless:

 

Лично аз не смятам никой от тях за кумир, но всеки си има вкус, нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ми ще я запушиш колко му е. Макар че бридж адаптера има много як звук и да се лишиш от тембъра му според мен е много тъп начин да покажеш някаква изгъзица... Той не пречи за разлика от някой китари които имат адаптер по средата. Аз на моята китара средния адаптер съм го смъкнал до долу за да не ми пречи и изобщо не го ползвам, ама не съм тръгнал да го къртя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

DOCC, бате, много се засягаш от темата май. Не забравяй, че повечето от любимите ни парчета са записвани със stock китари, stock ефекти, stock усилватели, в добри студия. Притежаването на скъпо оборудване не предопределя звука. Всичко идва от свирещия , записващия, и смесващия.

 

За материалите - понякога несъвършенствата в тях са това, което прави звука красив. Другото са инженерни сметки.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз път си мисля че тукашните мастори нямат нищо общо с инструментите, оборудването, преференциалните доставчици на материал, системите за контрол на качеството, опита и традициите на големите прозводители на сток китари...

 

Лично мнение - майстор може да направи китара, която да е на ниво на сток китара на голям производител, но на по-висока цена... Нещо напълно безмислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,което съм описал,е принцип при изработката на електрически(смятам,че е ясно)китари и не зависи нито от мен,нито то от теб,или от нашите позиции в разговора.Не съм го "измислил",за да си осигуря аргументи за "закачки".Този принцип се прилага,работи и изобщо - съществува,защото е икономически обоснован и подкрепен.Т.е. скъпите,и по-скъпите,и най-скъпите инструменти се купуват достатъчно интензивно(и то най-вече от добри музиканти - разбира се - не само),за да съществува смисълът и нуждата от произваждането им.Купуват се,защото са добри,не защото са скъпи.Високата цена е "недостатък" винаги и навсякъде,но е непреодолимо условие за постигането на добър продукт.Принципният ценови таван се определя не от желание за печалба,или "изхвърляне",а от обективни ресурсни,производствени и търговски предпоставки,които(за съжаление)изобщо не се влияят от нашето желание,"да минем тънко".

DOCC - ти заби пирона в стената

 

това което си написал

трябва някой модератор

да го извади с голями черни букви

:read:

 

а че Ефто или някой друг може да подобри или произведе нещо сносно у нас

ок

и винаги имайте впредвид, че още сме страна от 3 тия свят

и тук труда нито е достатъчно качествен

нито се оценява справедливо - дори според по ниското му качество

(оттам -ама защо тоя Кранк или ПРС е толкова скъп -ама ние тука не може ли да си направиме нащо такова за 400 - 500 лв)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари по-скоро си бих взел тази:

 

229426.jpg

 

Поне не е скъп клонинг, и зад нея стои нещо значимо.

Внимавай да не се порежеш на тая китара докато свириш :nono::):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и странно да звучи отзивите за тази китара са че е изключително удобна за свирене, специално за сола. Имам един познат от америка който има със същата форма, просто доста по ефтин модел и по негови думи досега не е хващал по-удобна китара. Става въпрос за 50 годишен човек който свири рок, не за някой 15 годишен подрастващ метъл.

 

 

А и като гледам Dimebag (R.I.P) как си я въртеше и правеше почни немислими неща изобщо не мисля че екстремната и форма създава някакви главоболия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, не се засягам бе братко!Просто,изглежда,че с теб ни и нужно малко повечко време,да уточним "за какво говорим"(приемам,че "заслугата" е поравно).

 

Говоря изключително за Stock инструменти - тези,при които има серийност(може и да е малка!) и еднаквост(това пък го подчертавах няколко пъти),и не зависят от изисквания и намерения на клиента,а само от решението на дизайнера.

 

Оборудването само по себе си,нищо не може да направи.Просто,скъпите(а в огромен процент от случаите,това означава и хубави)устройства дават по-широка възможност за реализиране на персоналните способности на ползвателя.

 

Съвършенни неща няма.Има само стремеж към съвършенство(той предопределя прогреса).Недоразумения възникват при разлики в критериите и схващанията(...що е то - "съвършенно").За преодоляване на различията и подсигуряване на "общополезност",пък служат стандартите и дискусиите.За това са и форумите по интереси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и странно да звучи отзивите за тази китара са че е изключително удобна за свирене, специално за сола. Имам един познат от америка който има със същата форма, просто доста по ефтин модел и по негови думи досега не е хващал по-удобна китара. Става въпрос за 50 годишен човек който свири рок, не за някой 15 годишен подрастващ метъл.

 

 

А и като гледам Dimebag (R.I.P) как си я въртеше и правеше почни немислими неща изобщо не мисля че екстремната и форма създава някакви главоболия.

Дидко, колега,браааааааат шегичка бре. ко се вцепявате така всички :nono::):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ко се вцепявате така всички :D:):)

Ако наистина мислиш че някой се е засилил да се вцепява, може би си вцепен :nono: Хората си говорят...

 

И БТВ "Дидко" ми викат единствено "биологични единици от женски пол" които са ми духали, така че замисли се дали е толкова удачно да използваш това обръщение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ще я запушиш колко му е. Макар че бридж адаптера има много як звук и да се лишиш от тембъра му според мен е много тъп начин да покажеш някаква изгъзица...

Точно, може да съм се изказал неясно, но точно бридж-а да си оставя бих искал :nono: Другите са за сола и чисти китари, пък аз... :) И, за да не ги къртиш направо ти правят гитарата без тях и готово. Пийс :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ко се вцепявате така всички :D  :)  :D

Ако наистина мислиш че някой се е засилил да се вцепява, може би си вцепен ;) Хората си говорят...

 

И БТВ "Дидко" ми викат единствено "биологични единици от женски пол" които са ми духали, така че замисли се дали е толкова удачно да използваш това обръщение :P

пич ходи се гръмни алтернативното решение!!!! :nono::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре де, при всичко каззано дотук, все пак мисля, че е по-изгодно да си поръча човек китара при някой наш добър майстор. Според мен той ще се справи също толкова добре, колкото и чуждите, но цената на китарата ще е поне 2 пъти по - ниска, и ще е "Handmade in Bulgaria". Така човек може да се сдобие с каквато китара си поиска.

 

Справка - китарката на Burton.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефто - няма толкова добър бг майстор

 

най много да ти направят нещо сносно

и както каза ЛОЕ - я е на ниво западен сток -Я НЕ

 

А ЩЕ ТИ СКЪСАТ лИ НЕрВИТЕ ОТ чАКАНЕ - ОбЕЗАТЕлНО

А ЩЕ ИЗПИПАТ лИ ИНСТрУмЕНТА -КАКТО СИ ИСКАл - ОбЕЗАТЕлНО НЕ!

 

АЗ ВЕДНАГА ЩЕ СлОЖА СЕрИЙНИ ЕПИФОН И ОлП КИТАрИ

- И ХИч НЕ мИ ТрЯбВА бГ мЕЙД- ДАЖЕ И ТОВА НЕ мОЖЕ ДА ДОКАрАТ

СЕГА КОНКрЕТНО ЗА бърТЪН КИТАрАТА

ПИПНАТА Е - впечатлението ми е за съвсем малък интервал когато на една форумна сбирка ,на която беше и ти я хванах - да я пробвам акустично

и има проблем - ПрЕКАлЕНО мНОГО ФрЕТ бЪЗ(1000 лВ)

ПОСТАВЕНА СреЩУ бИВШИЯ мИ ЕПИФОН (за 400 го продадох)- епито нямаше почти НИКАКЪВ БЪЗ

е от двете бих избрал ЕПИФОНА

пробвал съм по обстойно друга пакмен китара -балевата - готина е-но пък ми е твърда - за сравнение с мой ибанез- не може да става(имам уважение към него и бих му поверил за ремонт)

въпроса е кое как и къде седи

пробвал съм на есеновградлията - един приятел от форума май има 2-3 негови

и един ибанез с - е от всичките му китари най много ме кефи стоковият му айбаниз

има и един Белевски от Хасково- и той е майстор - ама китарите са му твърди

на пипане-дато Вальо Градинарски казва дай ми една такава -да я пооправя и ще стане

за какво говорим - вместо 1500 на белевски - си взимам Фендер стратокастер или карвин и цепя като пич

или безумните цени на Петър Давидов - от 5000 лв нагоре - при положение

че тоя човек изобщо не е в час с лютиерството(личен горчив опит)

така нека пакмена и другите да се развиват - Но не ги сравнявай с ПРС,Пенса Шур,Нийл Мозер ,Целия къстъм шоп вълшебници на Фендер

става като оная бузумна тема -ИМА лИ бГ ГрУПА НА СВЕТОВНО НИВО?

А ПА НЕмА!

 

Е В мОмЕНТА С ИСлУШАм ПЕ-НЕ-мА!

ВАН ХЕЙлЪН цЕПИ ЯКО - мАмАТА СИ ТрАКА

и се кефя че имам олп копие на неговата китара - хич никак не е лошо да ти кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.