Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с ел. китара


Vondai

Recommended Posts

Първо да кажа Здравейте на всички музиканти :)

 

Проблемът който имам е следният:

Вчера ми пристигна китарата Cort X-2LH. На пръв поглед нямаше нищо, но когато започнах да свиря(изключена) на 5 и шеста струна(Ми и Ла) когато си сложа пръста на първото до петото прагче и се чува бучене сякаш струната се удряше в други прагчета. На какво може да се дължи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако китарата ти идва по поръчка от динакорд, ще рече че не е сетъпната и настроена и интонирана въобще, от което следва че се нужадаеш от услугите на лютиер или някой който може да сетъпва китари сносно, да ти оправо китарата. Ако си близо до Бургас, аз мога да ти помогна с това, но за другите градове не знам. В пловдив единствено се сещам за "Диката" ако не се лъжа, май така се казваше момчето. И той може да ти помогне в това отношение ако не и повече :)

Надявям се да съм помогнал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си китарата идва от интернет, защото е за лява ръка, а аз съм от Сливен и тук няма много възможности :( Най-близкият град в който могат да ми помогнат е Нова Загора.

Чудя се дали аз не мога да направя каквото е нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си начинаещ едва ли ... скоро бях пуснал подобна тема за сетъпа ... според мен най-сигурно ще ти е да я занесеш на лютиер ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам усещането, че въртенето на тръсрода вече се състои като факт или вече е завършило. Много се надявам да е успешно, защото начинаещите в този тип настройка на китарата, след първия опит, повечето опират до запознати, лютиери или до ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос:

За какво е винчето между струните горе при нъта? И за какво служи?

ПП: Благодаря на всички които помагат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно за кое винтче става въпрос, служи да крепи капачето, което покрива винта за настройка на тръс-рода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.