Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

хора имам един въпрос:

дали може да се рисува в/у китарите с онези джаджи дето худ. рисуват каски,коли и тн?щото ако може е оферта-не е мн скъпо!!!

мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооо куул щото имам приятел който се занимава с рисуване върху коли и др но не съм го питал!!може да смъкне цената и ако стане и ако има желаещи ще ви кажа къде е...10х за инфото!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооо куул щото имам приятел който се занимава с рисуване върху коли и др но не съм го питал!!може да смъкне цената и ако стане и ако има желаещи ще ви кажа къде е...10х за инфото!!!

Същото се отнася и за Quad Damage (вокалиста на Regressor), а подобна подтема се беше разисквала за кратко в Арт темата за китари: ЕТО ТУК.

Ето и въпросната китарка, пръскана от Quad Damage с аерограф ("оная джаджа" която не е само за пръскане върху коли а за всякакъв вид рисуване с техниката аерография) :

guitar.jpg

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маниащина :headbang: Единствения проблем е, че имам само една китара, и триаа да не свиря хич, докато ми я рисува :dance:

 

Колко време триаа за това? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко време триаа за това? :)

Еми... то зависи от това какво точно ще се рисува, с каква степен на детайлност и на каква площ! :think:

Мисля, че специално тази китара Quad Damage я е напръскал за 2-3 дена максимум. Най-добре той сам да каже когато пак влезе във форума (което не се случва твърде често поради заетост), че да не оплескам нещо и после да има :killyou:

:):no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбре всичко от боите си зависи... Също така и от апаратурата. Ако има пистолет с голяма разделителна способност ще си играе доста за големите фрагменти, но ако е профи пича и има и различни капове на пистолета може и за ден два да я пръсне :blink: Боите поне тези с които аз съм си имал работа съхнат бързо за 2-3 часа отгоре един лак бе сложи го 3 дни и всичко заспива :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брато...личи си,че изобщо незнаеш за какво става въпрос...първо това с пистолета с голямата разделителна способност просто ме разби... не неее то направо ме размаза хахаха,второ какви капове бе приятелю? няма такива неща! рисува се с аерограф и с нищо друго! ползва се дюза 0,35,боите е добре или да са акрилни или автоемайл лак,лакирането трябва да е поне 2 пласта.Онязи китара е рисувана със супер смотан и стар руски аерограф и изобщо не е детайлна и изпипана! сега притежавам друг,който е много по-фин и в зависимост от шаблоните може да се получи много по-прецизна графика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Хаха, бухаха! :lol: Това за

пистолет с голяма разделителна способност и различни капове на пистолета
ме изпълни тотално! :headbang:

Искам да направя уточнение за какво става въпрос тъй като аз също съм рисувал (пръскал) с аерограф (въпросната "джаджа", "пистолет" и т.н.), макар и да не е било върху китари, а само на хартия (картон)!

Значи... тук не иде реч за боядисване, а за рисуване! Т.е. за целта не се използва пистолет за пръскане, а аерограф (за рисуване - грубо казано представлява нещо като писалка под налягане с резервоар за боя и дюза). При достатъчно добрите (дори при повечето) аерографи има опция за регулиране диаметъра на пулверизираната струя - предварително или по време на самото пръскане - а както е в случая при аерографа на Quad Damage - с едновременно регулиране на диаметъра и интензитета на струята (с "двоен ход").

Относно "апаратурата", нужни са - компресор, "маркуч" :P , аерограф и умела ръка! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брато...личи си,че изобщо незнаеш за какво става въпрос...първо това с пистолета с голямата разделителна способност просто ме разби... не неее то направо ме размаза хахаха,второ какви капове бе приятелю? няма такива неща! рисува се с аерограф и с нищо друго! ползва се дюза 0,35,боите е добре или да са акрилни или автоемайл лак,лакирането трябва да е поне 2 пласта.Онязи китара е рисувана със супер смотан и стар руски аерограф и изобщо не е детайлна и изпипана! сега притежавам друг,който е много по-фин и в зависимост от шаблоните може да се получи много по-прецизна графика.

добре а какви пари?орентировачно :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще игнорирам критиката и ще обясня че имаше тема за аерографи и там бях постнал линк към дистрибутор. Аз лично досега съм търсил и съм намерил само на едно място. ДА СЕ ОТБЕЛЕЖИ: това беше отдавна и става въпрос за аерографи за самолетни модели. Няма да се впускам в подробности само ще споделя че имаше 3 модела и единия беше за основно боядисване, вторият среден, а третият беше за детайли... Не съм се занимавал никога с рисуване камо ли за такъв тип и затова ще си затрая и излизам от спора на заден ход... Ае успех в пейнт арт-а :godbless:

 

едит: под кап имах предвид "дюза" нямам си на идея че така се нарича както споменах не съм се занимавал с подобно нещо :godbless:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ще игнорирам критиката и ще обясня че имаше тема за аерографи и там бях постнал линк към дистрибутор. Аз лично досега съм търсил и съм намерил само на едно място. ДА СЕ ОТБЕЛЕЖИ: това беше отдавна и става въпрос за аерографи за самолетни модели. Няма да се впускам в подробности само ще споделя че имаше 3 модела и единия беше за основно боядисване, вторият среден, а третият беше за детайли... Не съм се занимавал никога с рисуване камо ли за такъв тип и затова ще си затрая и излизам от спора на заден ход... Ае успех в пейнт арт-а :)

 

едит: под кап имах предвид "дюза" нямам си на идея че така се нарича както споменах не съм се занимавал с подобно нещо :godbless:

:think: Ей, сори, vlex, човече - няма да се обиждаш - то вярно, че се получи няква двойна нападка към теб, ама със сигурност не сме имали точно това предвид! :pray:

Просто и двамата с колегата Damage се опитахме да вкараме повече светлина по въпроса, но това в комбинация с приповдигнатото настроение и усмивката (вследствие на твоето мнение) явно се е превърнало в един вид ирония! :think: Както и да е...

Сега пак искам да доуточня нещата (без да засягам vlex)! Има доста голяма разлика между аерографа и пулверизатора (грубо казано - като разликата между четката и баданарката). Аерографа служи изключително за рисуване, а пулверизатора за боядисване на всякакъв вид моделчета на коли, самолетчета и т.н. (което не означава, че с аерографа не можеш и да боядисваш). И двете могат да се купят в много от по-заредените (специализирани) книжарници в София! Разликата е както в предназначението, качеството, така и в цената - сравнително добър аерограф минимум 150лв. - пулверизатор около 30-40 лв! :godbless:

Редактирано от icho7ryches
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и все още чакаме ориентировъчна цена :godbless:

 

то аз не че имам нещо, което да си струва да се боядисва чак толкова, ама все пак... смятам да си взимам нова китара по някое време и да е по-солидна от сегашната ми, която е с пикгард и издълбана каплаво отвътре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми всъщност бята за модели не случайно се нарича "боя за аерографи" :) На българските си го пише черно на бяло, а на хамериканските си пише за авиомоделизъм, а пистолетите варират при оня дистрибутор от 70 лв до 150 ако се не лъаж ще се поразровя за линка отново :idea:

 

едит: Леко цените са се променили както и инвентара на хората: цък

 

Ако някой го интересува имат магазини в по-големите градове може да си поръчате всичко кеото го нямат в момента по каталог. Чака се седмица-две и се заплаща върху цената едно ДДС. Успех в търсенето

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.