Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно въпросче ?


EmchoDT

Recommended Posts

Имам чуството, че грифът на китарата ми е крив??? Значи от 1-6 прагче струните ми седят нормално, на 6,7 и 8 прагче ми браждят леко (т.е. ми опират в грифа) и след 14 прагче ми стават високи??

Я кажете, тва значи, че е крив или само се заблуждавам??? И ако е така, как да си го оправя???? Знам, че е от онова желязо на главата, под триъгалното капаче, но въпросът ми е на къде трябва да го въртя :godbless: Да не стане някой сакатлък???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това според мен е явление дължащо се на neck relief... Каква е китарата ти? Попринцип за да я сетъпнеш трябва да се допиташ до съветите на производителя, тъй като при всяка китара е строго индивидуална работата с тръс род-а :godbless: Но дай повече инфо за китарата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чуството, че грифът на китарата ми е крив??? Значи от 1-6 прагче струните ми седят нормално, на 6,7 и 8 прагче ми браждят леко (т.е. ми опират в грифа) и след 14 прагче ми стават високи??

Я кажете, тва значи, че е крив или само се заблуждавам??? И ако е така, как да си го оправя???? Знам, че е от онова желязо на главата, под триъгалното капаче, но въпросът ми е на къде трябва да го въртя :headbang: Да не стане някой сакатлък???

:think: Ба... амчи погледни косо към грифа от тялото към главата - т.е. погледът да ти е в равнината на тялото и грифа - и ще видиш дали ти е изкривен грифа, с с колко, и горе-долу на кои позиции!

То и мойта китарка има същия проблем, но в момента нямам средства за да я оправя (или сменя). Според мен най-добре на чичо доктор да се заведе - т.е. при някой майстор-лютиер да я фиксне или направо да смени грифа ако е много зле положението! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарката ми е Ibanez EX серия, моделът е може би от 92-93 година. Иначе като го гледаш с просто око не се забелязва да е крив ма като свиря и го осещам. Пък няма кинти за лютиер!!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като немаш кинти или си свири така, или върти желязото пък квото стане :headbang: Втория вариант не ти го препоръчвам, при мен имаше успех, но гаранция за успех няма :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

влез в сайта на производитела и си изтегли ръководство за настройка от SUPPORT, там е обяснено кат за улигофрени кво да правиш, как да го правиш, с кво да мериш пормяната, абе всичко абсолютно подробно (обикновено е един документ за вс. китари на марката и там пише - примерно ако е с флойд как да го настроиш, ако е със станд. тремоло как да го настроиш, ако е с незнам си къв тръс род и ти е изметнато незнам си накъде кво да правиш и т.н. е обяснено всичко)

Повечето евтини китари даже идват от магазина в състояние като твоята, но с 2-3 часа настройки според менюъла стават добре винаги (почти винаги де).

Успех в настройката !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емчо,получил се е backbow на грифа.Отпусни го малко,като завъртиш тръс-род-а наляво 1/4 или 1/2 оборот и след това нагласи височината на струните(action-a)от бридж-а!

 

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарката ми е Ibanez EX серия, моделът е може би от 92-93 година. Иначе като го гледаш с просто око не се забелязва да е крив ма като свиря и го осещам. Пък няма кинти за лютиер!!! :headbang:

Оп оп! Чакай... Ако не си свършил вече работа дай някакав мейл или ICQ да ти пратя ръководството на Ibanez... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.