Jump to content
Българският форум за музиканти

Руска китара


santuco

Recommended Posts

Ич не ми и дреме, брат :) Затова писах ако някой има обосновано мнение как това може да бъде проблем да пише :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Твоята руска китара се казва Аэлита 2, произвеждана е в Ростов-на-Дон от МПО "Кавказ" (каквото и да значи това) през 80-те и 90-те години. Цена 190 рубли. Тяло - шпервана плосткост, гриф - парен бук.

 

http://oecc.ru/guitars/aelita2.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Дали има проблем, не знам ? Но че има разлика, да има.

Адаптера, сам посебеси е микрофон, малко по-особен, но все пак микрофон.

Ако е отдалечен от струните, магнитните пинове влияят по-слабо в/у трептенето на струната и обратно, ако са близо, китарата звучи по-силно но пък магнитите "укротяват" по-бързо струната. Има значение и профила(радиуса) на грифа, дебелината на струната, дали тя е с намотка или не, в кой строй е настроена китарата. Не случайно има единични адаптери с различни по височина пинове, както и винтчетата на хъмовете не са сложени само за красота, а при някои адаптери за бас струната се "заключва" м/у два пина.

В този ред на мисли, всяко конструктивно отклонение, ще даде и отклонение в звука, но това не означава, че трябва задължително да е в негативна посока.

Спомнете си за различни модове, като например при Питър Гриин или Гари Муур, чрез промяна в конструкцията и положението е търсен различен и характерен звук.

Лично аз се дразня от криви и разминаващи се адаптери, за това има измервателни уреди и ТТД (тактико технически данни), или иначе казано два пъти мери, един път купувай.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@ciriljhonson

Хмм, последното само не го разбрах за меренето :) Просто адаптерът не седи в "центъра" на рамката, т.е. долната част(към 1ва) почти опира в рамката, а в горната има разстояние. Както писах, като се бутне едно перце (може и друго, това имах под и в ръка :D )и се намества, но разлика не чух :) Не съм сигурен как и какво точно е било нужно да премеря/измеря :) Иначе съм супер доволен от адаптерите, но това е друга тема.

 

Малко :offtopic-001: май се получи, сори, за което, но видях, че при автора на темата е същото положение. Мен такива неща не ме дразнят, просто исках да чуя и чуждо мнение :)

 

Благодаря ти за отзоваването :cheers2:

 

Едит: Владо Балев ги връзва адаптерите и като го видях това го попитах какво мисли, на което той отговори "Глупости са това, виж колко хубаво звучат адаптерите, я си свири и да не ти пука!", с което се съгласих напълно.

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Факт, щом си доволен, няма проблем.

Въпросът е, дали си доволен с лек компромис, или на 100 %, но не защото някой то го е казал. ;)

С клещи можеш да изкривиш "крачето", при теб от към първа струна, и всичко да си дойде на мястото.

17673400316979702201338033220Rv1e3FNIx4T1OBwIN8b6.JPG

Що се отнася до :spam: и аз поднасям моите извинения, но пък мисля, че стана интересно.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не ми беше хрумвало :) И аз мисля, че помагайки на мен, помогнахме и на темата :) Като сменям струните може и да пробвам.

но не защото някой то го е казал. ;)

 

 

Мен, аз никого не слушам за такива неща, просто го дадох за пример, тъй като Владо Балев, все нещо разбира, нищо, че това е първото нещо, за което се съгласих с него откатко го познавам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.