Jump to content
Българският форум за музиканти

Паразитен шум


Recommended Posts

Надявам се този път да не ми изтрият темата ;д

Та имам проблем с паразитния шум ,всичко е свързано правилно ( спойките са здрави и не се допират + със - ) всичко изглежда наред .. шума спира като докосна с ръка - жичката

 

Някой ако има на идея какъв може да е проблема ,нека сподели . Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

паразитен шум, предполагам, в китарата.

включи директно китарата в усилвателя. в същия контакт/разклонител да няма други включени неща.

как звучи шумът? нискочестотен брум (http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mains_hum_60_Hz.ogg), пищене, гъргорене, тропане, глас задгробен нежно шепне "о, сатана, ти си нашият водач"...? коя "жичка" докосваш? металния корпус на жака на кабела?

първото нещо - провери с фазоуказател (фазомерче) контакта. трябва да свети само в едното око на контакта, няма значение коя. в другата дупка, по двете клемички отстрани на контакта, както и по винтове и подобни, ако свети - значи нещо не ти е наред с ел. инсталацията. по емотиконката ";д" съдя, че може и да не знаеш как се работи с фазомерче, затова напомням - трябва да го пипнеш с пръст отзад, докато мериш. пробвай в други стаи и у приятели кво е положението. екранирана ли ти е китарата? пробвай с друг кабел... и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...глас задгробен нежно шепне "о, сатана, ти си нашият водач"...

 

Е, аз от 25 години точно такова чувам, без значение какаво пипам, даже и жичката не го спира :). Какъв ще да е моят проблем?

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С други кабели е пробвано , екранирана е , в приятели пак е така ,в друг контакт пак е така ,през различни кубета пак е така , шума спира като барна металното за жака да и всякакъв друг метал който барна също спира ;д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че китарата е от евтините класове (Squier Bullet Strat и подобни). Поне на Jackson-и не ми го е правило :greenball:. Иначе същия проблем го имам на моя Squier Bullet Strat, след консултация с ел. инженер предполагаме, че става дума за лошо замасяване на металните части на китарата. Съответно като го пипнеш с ръка, ти играеш ролята на масата и всичко е ок. Има значение и какъв е усилвателят.

 

Иначе съветът, който са ми давали за този проблем, беше да се сложи мини предусилвател непосредствено след китарата (защото шумовете идват и от некачествени кабели) - еднотранзисторна схемичка, която да вдига нивото на полезния сигнал над шумовете ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та имам проблем с паразитния шум ,всичко е свързано правилно ( спойките са здрави и не се допират + със - ) всичко изглежда наред .. шума спира като докосна с ръка - жичката

 

Знаеш ли, и аз като натисна педала и шума се вдига. Чудя се как да го оправя.

Разбираш ме за какво говоря нали? - За фиата разбира се.....

 

Този форум не е за гадатели. За да получиш помощ, трябва да се постараеш да бъдеш максимално точен с въпросите си още от първия пост! Добре, че темата се проточи, че да схване човек, четейки няколко отговора за какво иде реч. Постарай се другия път да си по-точен. В противен случай ще се получават пак същите разводнени теми никому ненужни след като ти си решиш проблема.

 

И по темата, след като успях да разбера какво точно те вълнува:

http://www.audereaudio.com/FAQ_PUNoise.htm

Още малко, така да има: http://www.audereaudio.com/FAQ_PUMag_Gnd.htm

 

Всички китари на които адаптерите не са екранирани имат тоя шум. А екранираните адаптери които се продават са много малко. Поради тази причина всички китаристи които се занимават с музика от много време приемат този проблем за нормален и намират начини как да свирят, така че това да не им пречи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С други кабели е пробвано , екранирана е , в приятели пак е така ,в друг контакт пак е така ,през различни кубета пак е така , шума спира като барна металното за жака да и всякакъв друг метал който барна също спира ;д

 

Щом с пипане обезшумяваш системата значи нейната маса (на цялата система) не е заземена правилно. Проблемът е между жакът на китарата, през кабела, кубето, неговият мрежов филтър, захранващия кабел, контакта и така до трафопоста. В High Gain режим всичко шуми и затова се ползва noise gate.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.