Jump to content
Българският форум за музиканти

Метални/найлонови струни с акустична/класическа китара


viktor.velikov

Recommended Posts

Здравейте, наскоро си купих една старичка кремона със струни за ел. Китара. Купих я от потребител на форума. Събота се опитвах да сменя струните с найлонови. Бях си взел ddario classical strings normal tension. Казвам опитал, защото струните се късат когато ги настройвам. Даже много. Доста преди да достигна МИ на 1ва, и струната се къса. Така е и при трета и втора, при пета и шеста направо имам чувството, че ще се счупи китарата...бе пращи дървото... :) . Никога не съм слагал найлонови струни и мисля, че проблема е в мен, т.е липса на знания и от там ... Защо според вас става така? Китарата ли е проблема, струните или аз? Като я купувах пича каяза, че може и пластмасови струни да сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снимка на моста и ключовете ...

иначе никой няма идея за какво става дума .....

 

посредата няма какво да скъса струна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=cqs1318417254t.JPG

 

Това линка към снимка. Ако снимката не става довечера ще направя нови. Сега съм на работа и само тази ми е в наличност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: Ми (не тона) тя тая китара си е за метални струни ... :wallbash:

 

Герги

 

П.П. : Към Автора, има и метални струни за кухарки ...

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този струнник е само за метални струни, с "топчета" на края. Не мога да си представя как си връзвал пластиковите, явно се късат точно при струнника.

Купи си някакви евтини метални струни, китарата няма да свирне кой-знае как ако сложиш нещо скъпо. Не си струва парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам, че е за метални.

Да, знам, че съществуват метални струни за акустични китари :)

Другата ми акустична е с такива струни.

И все пак исках да и сложа пластмасови. Не може ли да стане това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ НЕ :no:

 

П.П. : Малко категорично се изказах, то по принцип може и на Москвича да сложиш емблема на Мерцедес ама ... тъй, че по тая логика може да сложиш найлонки ама няма да звукне

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ НЕ :no:

 

П.П. : Малко категорично се изках, то по принцип може и на Москвича да сложиш емблема на Мерцедес ама ... туй, че по тая логика може да сложиш найлонки ама няма да звукне

 

 

Вчера сутринта по пътя за работя видях скитник с много опърпвано и старо колело, но си беше лепнал емблема на БМВ :) Голям фен :) уви, нямах с какво да снимам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че може може .... дори и интонацията ще можеш да си настройш .. което според мен е проблема да се слагат найлон<->метални струни

 

проблема при теб е - как да "изолираш" метала от ключа и "плочката" където се захващат струните да не къса "найлона" .... другия ти проблем(ако ти е проблем де) е, че осите са много тънки и трябва да "въртиш" прекалено много.

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш да сложиш найлонови, можеш да си купиш найлонови струни с топчета. Само дето нямам идея как ще звучи и дали ще е достатъчно приятно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да убивам ентусиазма ти, НО... на ТАЗИ китара каквито и струни да сложиш тя ще звучи глухо и плоско. Тя е от "претупаните" серии на Кремона, на времето струваха нови по 50-60 лв. Добре боядисани с нитроцелулозна боя в ужасни тонове на червено, жълто и даже синьо. Сега боята е свалена и виждаш, че деката не е от иглолистен материал, а от здрав нашенски шперплат. Страните и гърбът са от същия "благороден" материал. Грифът е от добре напарен бук, тесен, но за сметка на това дебел, както си му е реда. Надявам се, че не си дал това нещо повече от 20-30 лв. В противен случай си се набутал и поне престани да харчиш пари за скъпи струни. Няма да престана да се учудвам как има хора, които си позволяват да искат пари за подобни "инструменти", както и, че се намира

т такива, които ги купуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Приятели,някой опитвал ли е да постави найлонови струни вместо метални на такава китара

?Как ще звучи през усилвател?Благодаря предварително и извинете за тъпия :blush: въпрос.Ако не се отваря линка модела е ibanezv70ce.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.