Jump to content
Българският форум за музиканти

Продуценти с/у пиратство


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Каква е световната практика в разрешаването на проблема?

 

Отново – ясно таргетирани информационни кампании – сред студенти, ученици, колежани, сред родители и работодатели. (До припадък). Дела и наказателни мерки срещу индивиди, чиято самоличност бива разкривана от Интернет провайдърите след предоставяне на събрани доказателства, че има извършено нарушение. И бързо разрастващи се възможности за теглене на музика от мрежата срещу заплащане.

 

 

Пак гадния, мръсен, долен, подъл, цървулест краен потребител е виновен, знаех си аз. :bravo::bravo::headbang:

 

Какво правите вие в тази насока?

 

..... планираме кампания насочена към държавните институции и големите бизнес организации свързана с тегленето и качването на музика на работното място. Работим с МВР, прокуратурата, водим граждански дела.

 

Значи услията са обречени предварително :(:):) ... Особено след като всички видяха какъв трафик са генерирали споменатите ведомства. :wall:

 

Като цяло - поредната тъпня-имитация на дейност.

Редактирано от Калата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло - поредната тъпня-имитация на дейност

 

Съгласен. Докато не започнат да събират реални суми от авторски права от всичките кабеларки и радиостанции дета са под път и над път, хич да не се опитват да обясняват, че правят нещо. Ама е по-лесно да ти е виновен някой никой (демек крайния потребител, който бил нанасял щети като точи от нета), отколкото да си разваляш отношенията със собствениците на разни медии и да имаш внезапен контакт с покровителстващите ги. :):):(

Наскоро ми бяха цитирали сумата, която плаща БГ Радио за авторски права на година - 8 000 лв. Не знам дали наистина е толкова, но ви е ясно положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tаз хубава... жената наистина е права, всяка страна е права за себе си.

тая "хубавата" знаеш ли защо вдига цялата тази врява?

 

случайно се е залюбила с един немец - Кунцман - бивш сьпруг на Камелия Тодорова - а си представи що за стока е, че се е отказала от него(истната е че го е изритала)

та тоя немец е собственик на Вирдйиния рекьрдс - кьдето вьпросната госпожа е назначена от него за шеф

и сега явно продажбите на компанията са нищожни и те дигат гири

 

а какво мислите по вьпроса - жена която се е про=ала ( едва ли я тресе луда любов ) да учи бьлгарския народ на морал????

тоест колко е неморално да си сваляте музика от интернет

А НЕ ДА Я КУПУВАТЕ ОТ НЕЙНАТА ФИРМА

 

тя ако живееше без финансите от германеца - нямаше ли да сваля безплатно от интернет -НЕ ВЯРВАМ!

изобщо не сьм сигурен че не го прави така или иначе

нали поповете в повечето случаи са по голями развратници от останалите простосмьртни

 

иначе статията е добре написана с цел да се промиват мозьци

 

още ли мислиш че е права или е седнала?

и накакво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама тя Кеми се била изказала по вьпроса

 

 

 

Кеми Тодорофф

Е заради таа годзила разпърдехме грънците с моа тиквеник Майкъл Кунстман. Тя се уйдурдиса с него да прават некакви пиратски и незнам какви си още други дискове. Почнаха да го търсат от Интерпол и нема да ви разправам каква стана тя. За капак на сичко моа нещастник ме заряза, аз се пропих и си додох с двете деца у България. А сега таа никаквица седнала да ми говори за пиратство. Само да я уловим само за косите и да разметем с нея наоколо, па да види тя, пиратка с пиратка.

16.05.2006

 

 

:happy: :hello: :read: :think: :nono::bravo::metalist::headbang::greenball::greenangel: :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама тя Кеми се била изказала по вьпроса

Е, съмнява ме да е тя, но сбития преразказ си го бива:greenball:

 

Жалкото е, че за пореден път по медиите се изпъчват разни тарикати като кака ви СедниЗаСлава Пишкоотсмуклиева да раздават справедливост. За тва ми е през шнура за цялата патардия. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбойник Публикувано на May 16 2006, 04:19 PM

  QUOTE 

Като цяло - поредната тъпня-имитация на дейност

 

 

 

Съгласен. Докато не започнат да събират реални суми от авторски права от всичките кабеларки и радиостанции дета са под път и над път, хич да не се опитват да обясняват, че правят нещо

 

даа... нали имаше в няква друга тема, че само канал 1 и още една тв плащат авторски. Освен това въпросните кабеларки и радиостанции ( в новини и подобен вид предавания) особено акцентираха върху предприетите акции - естествено изкараха ги в положителна светлина, което е ЕБАТИ И ЛИЦЕМЕРИЕТО, при положение, че те самите, както беше посочено, НЕ плащат права

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БНТ и БНР внасят основната част, май и "Дарик" плащаха някакви нормални суми. 3/4 от останалите не внасят нищо, а другата 1/4 - който колкото даде :wow: . В закона няма фиксирана минимална сума, а санкциите са направо смешни в сравнение с реалните пари, които би трябвало да се плащат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятан, че единствения начин да се промени нещо е организация на заинтересованите! Повечето от нас се сблъскват с проблема за авторските права, но една пичка пролет не прави;) Трябва държавният апарат да се сблъска с нашите искания!

Не е ли нормално да искаме и нашият "бизнес" да е легален? В момента аз взимам документ, че съм свирил някъде един от 50 - 60 пъти!!! Това не е ли загуба и за държавата? Как може цял един бранш да е 95 процента нелегален??! Това е и една от причините никой да не спазва правила - то има ли такива? Ако правилото е да свириш 4-5 часа за 10-20 лв...

Та, както казах, без синдикат или подобна организация никой няма да обърне внимание на нашите необходимости.

 

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.