Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg M3 има ли ментета?


Kiwi

Recommended Posts

Здравейте! Ще купувам Корг М3 втора употреба и се чудя, има ли ментета сред този модел.

Модела ще е с 61 клавиша. За първи път ще купувам от ръка и малко съм притеснен.

Посъветвайте ме, на какво да обръщам внимание при покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля ,че е възможно да има "ментета "това не е микрофон, просто ми се струва абсурдно,моят motif xs си го взех от ebay и си спомням ,че имах притесненя само дали всичко си работи но никога не ми е минало на ум дали е менте ,няма кой да се хване да прави менте на нещо дето струва 2500 евро.Aз реално го купих без да съм го видял ,но всичко си беше на ред.

Като чисто нов си е все още.

по принцип това е сравнително нов модел и се съмнявам да има проблеми, но ти си длъжен да провериш всички клавиши (сигурно знаеш ,че клавиатурата не е тежка )провери и функционирането на всички бутони плъзгачи и тн ,но най вече може да се орентираш от общия вид на свирката -важат до някъде правилата при покупка на кола на старо ,не може да очакваш, че ако тапицерията е продупчена от изгорели фасове ,липсва огледалото за задно виждане и шофьорската седалка странно се клати , мотора ше бъде в перфектно състояние.

успех с покупката, свирката е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудих се на обява, която има нов М3 на доста приемлива цена и никой не и обръща внимание и това ме наведе на мисълта за ментърлъците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Спрях се на няколко оферти, но едната, не мога да преценя струва ли си.

Има едно М3 73 клавиша с радиас модул, малко (доста) по-скъпо. Какво прави този модул, струва ли си 1500 лева отгоре?

Четох из нета спецификации, но не съм на ясно с функциите и термините.

Редактирано от Kiwi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Korg Radias ли?? Разгледай клиповете в ютуб, и ако и тогава не разбереш какво може да се прави с този Корг, не го купувай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах! Мога да спестя много писане и мъки, като предложа на модератора на този форум, да направи един раздел "въпроси и мнения", който ще представлява линк към YouTube.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питаш за доста скъп клавир, едва ли очакваш всички в този форум да ти кажат нещо основно за него. Има достатъчно информация в нета, дори и на руски (за такива като мен които са скарани с инглиш) А модератора на този форум едва ли ще те заведе в ютуб за да ти покаже кои клипове да гледаш! Освен това, вече има раздел "Линкове..." :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синта за който говориш е наистина със ядро на Радиас и си струва напълно, а що се отнася до ментета точно за такива неща като синтове все още няма не че повечето части не се правят в Китай. А това дали ти трябва такъв инструмент вече е абсолютно лично мнение, синтезаторът е добър от всякаква гледна точка.Става дума за този синт нали ?

 

http://www.korg.co.uk/products/workstations/m3/ws_m3_new_XP.asp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да, това е, което ще взема...ако намеря добра оферта. Имам още една чуденка, относно радиас модула, но се чудя дали да питам или да ровя в ю-туб. Аз съм абсолютен новобранец и не са ми ясни много от възможностите на тези инструменти.

Редактирано от Kiwi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офертите, които имам за Корг М3 + Радиас се доближават до цената на Кронос-а. Какво ще ме посъветвате да взема?

Превъзхожда ли с нещо М3 + Радиас от Кронос?

Ако взема Кронос, ще загубя ли значителни функции на М3?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Относно вашето питане, дали ще загубите някои от функциите на синтезатора M3 при закупуване на Korg Kronos, то със сигурност единствено ще спечелите! За разлика от M3, Korg Kronos съдържа в себе си цели девет вградени звукови процесора, т.е. девет отделни синтезатора, които можете да моделирате и да използвате по ваше предпочитание. Със сигурност синтезаторът впечатлява както с многофункционалност, така и с първокласен звук.

В това можете да се уверите тук:

, както и да прочете повече информация за него тук: Korg Каталог

Със сигурност без да чуе и пипне, човек не може да прецени, така че заповядайте в магазина ни в Sky City Mall, където можете да пробвате Kronos-a и да се уверите в предимствата му! :virtuoz:

Адресът на магазина можете да намерите тук: http://www.mci-bg.co...p/contacts.html

 

Поздрави от екипа на MCI и нека има музика!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.