Jump to content
Българският форум за музиканти

Пирончета ?


Recommended Posts

Реших да освежа една антика, дадена от дядо ми, но имам един въпрос. :greenangel:

 

На снимките (по-доло) се виждат 12 броя малки пирончета с които са захванати пикгарда и железния мост (май така му се казва на това).

Искам да изчистя ръждата от моста, но ако искам да го направя ще трябва да махна пироните. Въпросът ми е да ги вадя ли или да ги оставя? Ще се промени ли звука? :unsure:

 

На едната снимка се вижда една доста дълга пукнатина, която ми се ще да запълня с туткал, а тя продължава и под пикгарда и май ще е трябва да го махна....

 

Снимки:

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2266/3893110539198369601317656300MegETQK8hOi4Pd8A01pX.JPG

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2824/13294276946975848631317656426JHSuSUclFw5OWTHcs5mf.JPG

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2322/185268441617438723561317656432mV2G3El6xjJIGTe44enb.JPG

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2009/102367934214701649481317656226C4OQY5BBFZieGSRrIcq8.JPG

 

 

Моля помагайте :greenangel:

 

П.С. - Долното магаренце падна още щом свалих струните :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко ще държат пирончета в старите дупки. Може би ще е по добре с малки рапидни винтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thx:

 

Да и аз си мислех за нещо такова...

 

Отначало мислех само да пооправя магарето, струнника и да запълня някоя друга пукнатина. Но днес реших да я направя китарата както трябва - изшкурване на цялото тяло и пребоядисване.

 

Питам тук за да не отварям нова тема - Какво мога да използвам за да я боядисам в бяло или някой друг по-светъл цвят ? :whistle:

Също така има бял пластмасов кант по ръбовете и се чудя дали изобщо отнякъде може да се вземе такъв ?

 

П.С.- Чел съм темата на Евтим, но снимките вече ги няма, а и там (и навсякъде из форума май) се използва байц...

 

 

Поздрави :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустична китара не се пребоядисва просто така с някои спрей за коли. Темата която си чел е за електрически китари , а за тях покритието влияе в много по малка степен от акустичните. Ако ще я правиш само за красота - става, но иначе със сигурност ще я скапаш.

Може да опиташ след като я изшкуриш да я третираш с някакви подходящи масла... не се изискват специфични умения и след време можеш да нанасяш повторно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ @ultramega изобщо не съм говорил за спрей за кола... Не съм чак толкова тъп.... :icon_shithappens:

 

Навсякъде из форума при боядисването на китара се говори за байц, а аз искам моята да е бяла. За това питам с какво може и дали изобщо може

 

Идеята ми е да я стегна с цел свирене на нея, не да я правя закачалка в коридора. :girl_witch:

 

А какви са тези третиращи масла? :unsure:

Би ли разяснил малко?

 

Поздрави!

Редактирано от Lathron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С байц се байцва , а не се боядисва ;)

Още повече, че за бял байц не съм чувал , но възможно е и да има.

По принцип не се ползва за пълно оцветяване на дървото, а така, че да се вижда и да се подчертае текстурата.

 

Относно маслата - имаше тук тема за tung oil. Потърси я.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.