Jump to content
Българският форум за музиканти

Обърнат Фус!?


Recommended Posts

мисля ,че това е глупава работа,невиждам какво може да постигнеш с такъв фус.

Човека явно си бичи двоен бас. Просто не е чувал за джуджавката дето Анакон спомена :) Просто много сериозно ше си увреди техниката с фус-а ако свикне така :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отскоро имам една джаджа дето така и не разбрах как се казва, ама я слагаш на мястото на фус машинката си и отгоре има една щракалка, дето като я натиснеш и чрез прост механизъм ти затваря фуса. Идеята е че можеш да свириш в този момент с кардана докато фуса ти е затворен, а в момента в който го настъпиш долу той пак се отваря и е в стандартното си положение. В общи линии сега имам доста богат набор от звукоизвличане от фуса, също в различни комбинации със свирене на кардан или само с десния крак.

Стаговските такива се продават за 30 кинта и лесно се намират. Препоръчвам ти такова, на мен ми е много полезно и няма нужда да се занимаваш с разни сложнотии като описаните по-горе в темата.

:headbang:

А ако вече имаме такава джиджавка!?

 

Тя няма нищо общо с идеята ми за обърнатия фус...

Елементарно е - натискаш го и се отваря! Пускаш го и се затваря!

 

А джиджигасгите дето се получават като го настъпваш както си трябва, звучат побъркващо!!! :virtuoz: :wow: :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например, и с това нека да приключим...

 

Ако искам да направя засечка тип: тсссът

с нормален фус трябва първо да настъпя тииихииичко фуса, после да ударя с палката, да отстъпя с крака и после пак да настъпя.

 

А с моя обърнат фус, удрям с палката и просто чуквам фуса с крак! Спестявам три действия!!!

(да настъпя тииихииичко фуса, да отстъпя с крака и после пак да настъпя)

 

Умопобъркващо и адски просто!!! И лесно най-вече! :hello:

 

Айде на обърнатите фусовете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разбирам какво те блазни в идеята за обърнат фус.Мързела е велико нещо.И аз искам вместо постоянно да ми седи кракът върху фуса да си взема една допълнителна таборетка и да си релаксирам свирейки :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонзо,

гледал съм те как свириш... добър си, спор няма.

Но това не е мързел за фусващия крак. Просто да имам такъв фус в сета си, ще е страхотно. Разбира се трядиционния си е на линия.

 

Общо взето в главата ми се върти сет с около 4 фуса май... и три каси горе долу и гонг отзад зад мен задължително, като при Пинк Флойд и Куийн... и други!

 

Джангър да става бе мама му стара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонзо,

гледал съм те как свириш... добър си, спор няма.

Но това не е мързел за фусващия крак. Просто да имам такъв фус в сета си, ще е страхотно. Разбира се трядиционния си е на линия.

 

Общо взето в главата ми се върти сет с около 4 фуса май... и три каси горе долу и гонг отзад зад мен задължително, като при Пинк Флойд и Куийн... и други!

 

Джангър да става бе мама му стара!

Колкото повече неща има по сета,толкова по-малка е вероятността да не улучиш нищо като свириш със затворени очи. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например, и с това нека да приключим...

 

Ако искам да направя засечка тип: тсссът

с нормален фус трябва първо да настъпя тииихииичко фуса, после да ударя с палката, да отстъпя с крака и после пак да настъпя.

 

А с моя обърнат фус, удрям с палката и просто чуквам фуса с крак! Спестявам три действия!!!

(да настъпя тииихииичко фуса, да отстъпя с крака и после пак да настъпя)

 

Умопобъркващо и адски просто!!! И лесно най-вече! :hello:

 

Айде на обърнатите фусовете!

това се казва open HH, а не засечка,изразявай се по музикантски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изразявай се по музикантски

offtopic:

Какво ще рече това???

Нима тук всички се изрязаваме "по музикантски"...???

И какво толко ако човекът не е запознат с всички термини и т.н., да не би от това зависи дали си добър музикант или не...???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например, и с това нека да приключим...

 

Ако искам да направя засечка тип: тсссът

с нормален фус трябва първо да настъпя тииихииичко фуса, после да ударя с палката, да отстъпя с крака и после пак да настъпя.

 

А с моя обърнат фус, удрям с палката и просто чуквам фуса с крак! Спестявам три действия!!!

(да настъпя тииихииичко фуса, да отстъпя с крака и после пак да настъпя)

 

Умопобъркващо и адски просто!!! И лесно най-вече!  :hello:

 

Айде на обърнатите фусовете!

това се казва open HH, а не засечка,изразявай се по музикантски

От кога само англо-говорящите са музиканти или могат да се израяват по музикантски?!

 

От днес ли... Недей, благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зъйбах! Не толкоз важно... насочете се към основното за което пиша!

Спестяват седоста действия, ако си тактуваш, си направо уцелил у слабото време... бютифул!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам какво да кажа още по темата,освен само това,4е с нормален хай-хет може да се направят ненормални неща-трябва желание,уроци и стъпка по стъпка се постигат много неща/виж примерно Стив Смит в Дръмърс Колектив 2002/ Хората са го измислили,за да ти е по-лесно,да извършваш и с 2-та си крака еднотипни действия,а не противоположни/когато се у4иш/.Ина4е адски много ще се наруши координацията ти,дори елементарни ритми няма да можеш да свириш и в крайна сметка никого не можеш да впе4атлиш.Просто няма да можеш да стигнеш до там,да разделиш абсолютно,4етирите си крайника.И разбира се,4е не можеш да го използваш като основен,освен ако не свириш неща на Металика,където няма динамика на фуса.НО желанието ти е похвално.Ако решиш да го правиш-обади се,ще ти направя 4ертежите и някой майстор ще ти го събере :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
От кога само англо-говорящите са музиканти или могат да се израяват по музикантски?!

 

От днес ли... Недей, благодаря!

извинявай,във всяка една школа и щим за барабани отгоре го пише ,аз ти го казвам да го знаеш ,а не да се заяждам,това са общоприети термини .Също така не виждам ,какъв е проблема ,като съм казал нещо на английски,ако отвориш една партитура, например за пиано ,всичките означения са на италиански,особено за темпа,и на всеки музикант ако му кажеш еди кое си темпо на италиаски винаги ще те разбере.

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам братя барабанчици...

Дали има фус, който, като го настъпя да се отваря, а като го пусна да стои или затворен или леко отворен на дадено положение!?

 

Много интересни неща ще станат така... чувам ги!

добре де ,ако свириш на райда с дясната ръка,и ако искаш да отмерваш на някакво време с фуса,какво само ще вдигаш кракът,нали идеята е да тактуваш надоло а не нагоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е идеята за стандартния фус.

А искам да имам ОЩЕ ЕДИН - ОБЪРНАТИЯ - в сета си.

 

СТАНДАРТНИЯТ ЩЕ СИ ОСТАНЕ, четете бе, да м у се не види...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.