Jump to content
Българският форум за музиканти

Взех си нова китара и...


viktor.velikov

Recommended Posts

Ще свири някак. Очаквай проблем с интонацията и загуба на хубавия тембър.

 

За 2 седмици ще влезеш във форма. Сядай и свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти е МЕГА трудно - пробвай струни 9-42 за елка.

Но никога струни Стагг! :thumbdown:

 

 

Какво ще стане ако и сложа струни за електрическа китара? Китарата ми е stagg sw201.

 

Немощно дрънчене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта :) Другия месецд ще сменя стагг струните със същите но различна марка и ще видя какво ще стане. По-нататъка ще пробвам пластмасови :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Няма много смисъл да слагаш найлонови струни на уестърн китара. Вземи едни метални девятки за акустична и свири. На начинаещите по школите им дропват китарите с половин тон, за да не са им толкова твърди струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не си и помисляй да слагаш найлонки на акустична китара-губи се смисъла от цялото упражнение.Само това ми е забележката, иначе и от "Стаг" съм чувал страхотни звуци.Налбантов имаше акустичен "Стаг" и звука беше разкошен.Така че, всичко е буквално в твоите ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се убеждавам невежеството до какво може да доведе ... "пластамосови" струни на "уестърн" китара, метални на класическа ... :wallbash:

 

Сега очаквам тема: "Може ли да сложа найлонови струни на ел. китара" ... :wallbash:

 

Колега автор на темата ... вслушай се в съвета на съвеста си и недей експериментира ... вземи си едни Ърнита или Дърварио като за начало ... пък и китарата не е най - .... с извинение!

 

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Герги , аз ти казах ама ти не ме слушаш а само хабиш нерви,имам генерално предложение:-Сядаш в една бирария ,даваш адреса и , и всеки който има въпроси идва в бирарията и срещу всеки въпрос те черпи бира,додето е още топло. :offtopic-001::cheers2: :cheers2: :cheers2:

Редактирано от iliev.p
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът благодари - айде стига толкоз. Съветите в последните мнения са вариации на тези в предходните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.