Jump to content
Българският форум за музиканти

Дефектна партида, или....


SviStyle

Recommended Posts

Преди около месец си купих два комплекта от тези телове: Ernie Ball Power Slinky Nickel Wound .011 - .048 Purple pack (обичам да пазарувам от рано, и ги държа като резервни на китарките) от години свиря с такива. Преди седмица ги сложих на едната китарка и се оказа, че първа струна се разплита откъм топчето. До тук добре, сложих и втория комлект и...пак така. Та се позачудих, дали само аз съм кърък и дали някои е попадал на подобни гадове?

Не е от китарата (струнник и магаре), защото досега за две години съм нямал проблеми, а няма какво да се промени или прецака за една смяна на струни.

Естествено след намесата на клещи и пренавиване на струната около топчето (откога ли не го бях правил???) проблема се реши, но не е това въпроса!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1ва от комплект Дърварио ми се падна така миналия месец. Докато я слагах и настройвах си изпраска. За да не става зян и да сменям цял комплект струни, си взех комплект с резервна 1ва (нe намерих Rotosound при ония капути, затова си взех Vinci) и използвах само първата.

Повторното навиване + калайдисване с поялник и тинол 40% помогна, но дали е достатъчно здраво решение, ще мога да кажа ако я сложа на китара.

:offtopic-001: А струните дето се водят Reinforced Plain Strings къде точно са reinforce-нати?

ernie-ball-rps-power-slinky_m.jpg%21B-Spb5gBGk%7E$%28KGrHqJ,%21l0Ey+jC%29eumBM8Tstu9Lg%7E%7E0_35.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам Hybrid Slinky 9-46 и докато слагах 1-ва,преди 2 дни,3 пъти ми се скъса в заключването на тремолото и то в самото начало на натягането,а покритието и падна преди да съм посвирил още... :(

Мисля да тествам Elixir.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно са сдухали качеството,то лесно ще я вържеш струната,ама трябва ли да се връщаме у соца..

Аз си карам с 10-ки GHS -нямам оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика,ама да не са правени след укенда,още не изтрезнели достатъчно и да са дали фира? :hysterical:

 

п.п.Мисля ,че и търговците имат вина дори малка,щото от всичко искат да станат милионери.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата почна да се обръща на "Какви струни ползваме" ... :icon_shithappens:

 

Герги

Темата почна да се обръща на "пазарувайте от ибей",щото само ментаци осмо качество има в циганизираната Територия,сеш ли се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Язе па си пазарим от небезизвестен магЪзин струни от тия дето казват, че се скапват трудно и издържат 3 до 5 пъти поичи .... и ко от туй :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое и да е така,да се скапват по бавно,но не са бенд-френдли,демек като опнеш първи тел на тон и половина нагоре и се кине :hysterical:

Ако не свириш с яко вибрато и бендване слагай всякакви защитени,но да не забравяме,че струните са консуматив просто.

Аз предпочитам да сменя веднъж месечно струни за 10 лв (като не свиря редовно),отколкото веднъж на 3 месеца струни за 30 лв :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирете с по-евтини струни и ги сменяйте често. Колко от пишещите тук свирят непрекъснато на голяма сцена, с качествено озвучаване, та да си струват скъпите комплекти. Друг въпрос е ако някои се решили да си мерят... струните. Евтин комплект Alice за 10 лв. издържа поне седмица при яко свирене всеки ден. Кой в действителност го прави? Ако пък наистина музикалната дейност е активна, не е проблем да се сменят 4-5 комплекта месечно. Нали се печелят кинти.

Китара за 200-300 лв. , даже и с най-скъпите струни не почва да свири като Gibson или Fender. И аз съм попадал на лошо завързани струни, но при смешната им цена това не е проблем. Пък се продават и единични струни, тогава какъв е проблемът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее...чак пък за седмица две да се сменят струни не ми изглежда много рационално :rolleyes:

Дори и всеки ден да свирите , струните се почистват , подсушават и според мен могат поне 3 месеца да изкарат!

С флойд не е толкова бърза смяната и изисква сетъп ,ако не сменяте една по една !

А пък ,ако ви се скапват за толкова кратък срок - помислете за други марки! :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтин комплект Alice за 10 лв. издържа поне седмица при яко свирене всеки ден.

Има и по-ефтини 3 комплекта за 10 лева. Ибейци не могат да се мерят по скъпотия с нашите магазини! И нашите магазини не могат да се мерят с Ибейци по разнообразие на марки и модели...

 

Преди около година преминах от Ърни Бол на Дййн Маркли ама аз съм хардтейлец и не съм имал никога такъв проблем с размотаване на сруната при топчето отзад. Както се казва в една народна приказка като не снасят яйца кокошките смени петела...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тия най-евтините не звучат,не мога да разбера хора,които купуват струни за 8 лв,вместо за 10 - това не е ДАЛАВЕРА,като нямаш звук,както и идеята да караш една година с едни струни ..

,аре да си избиеме циганизацията от главите..

Ърнибол и на мен са ми любими,ама джи-ейч-ес на Гибито повече ме радват.

Все пак си е удоволствие да сложиш прилични нови струни,което е по евтино от ходене на кръчма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее...чак пък за седмица две да се сменят струни не ми изглежда много рационално :rolleyes:

Дори и всеки ден да свирите , струните се почистват , подсушават и според мен могат поне 3 месеца да изкарат!

С флойд не е толкова бърза смяната и изисква сетъп ,ако не сменяте една по една !

А пък ,ако ви се скапват за толкова кратък срок - помислете за други марки! :ok:

 

 

Скапват се и за по-кратко и всички марки, включително Прехвалените Еликсири. Поне при мен. Менкам Ърни Бол на 2 седмици най-късно, ако свиря редовно, ако не свиря редовно, може и 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.