Jump to content
Българският форум за музиканти

LTD/ESP KH602/202 series


Somebody

Recommended Posts

Имам един въпрос към теб:

 

Сигурен ли си, че ще свириш само метъл с китарата? Защото ако не, по-добре е да си вземеш китара с пасивни адаптери. Не знам дали е само при мен, но звука от активните адаптери е подходящ главно за здрава жица, и ако ще се насочваш и в друга посока, не е лошо да погледнеш за хубава китара с пасивни адаптери.

 

Примерно пак ESP, но с Дънкани. В България има M-II, модел който се ползва от Хамет. Ако не се лъжа любимата му китара - тази с графиката на Франкенщайн е M-II.

 

 

Е, ти слагаш сол в раната! Да, тази китара харесвам, но тя е само за него, не се продава в този вариант.

 

Значи по принцип харесвам от Пинк Флойд (предполага фендър) до Пантера... Обожавам Цепелин, Пърпъл... - като за човек на 38, предполагам нормалните неща :-)

 

Но за друга музика имам Хеймъра, който е цяло тяло, махагон и т.н. Звука е страхотен, между другото.

 

Обаче за човек откърмен с Металика... този звук ми харесва, на Кирката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От поста ти излиза ,че трябва сам да избереш, кое ще те кефи,и кое ще ти свърши по добра работа.Колегите ти дадоха своето мнение,но трябва сам да решиш,щото твойте пръсти ще вадят звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не си никакъв фен на Металика.:thumbdown:

 

Каква Кирка, какви 5 лева!

 

 

Ти не си фен!!! И си много млад, та да даваш акъл, перко ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се хранили де. :D Лично мисля, че с това ESP/LTD се доближава повече до лайв звука на Кирчо.

Иначе за Kill em All и Ride the Lightning - Гибсън или друга махагонка с керамичeн хъмбъкър на бриджа (Gibson 500T, Seymour Duncan Distortion или даже Invader).

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми хрумва, че понеже в БГ няма скоро да има някакво изобилие от магазини за китари с ESP/LTD-та,

та - няма ли да речем в Солун или Турция някакъв наистина добре зареден магазин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ,че те кефят ESP/LTD ,но бих ти препоръчал Jackson!И то да изчакаш за новите Х ,защото за парите които се очакват от спецове по марката, няма да имат конкоренция!

, замисли се!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на обратното мнение - притежавам и Jackson RX10 и ESP LTD JH600... На цената на качествено LTD не можеш да си купиш Jackson такъв! Тази X са поредните талпи от ниския клас - нито дърво, нито тремоло, нито качество на изработка... Вярно Jackson-а е по-евтин, но според мен и тези пари са му много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за разликата между LTD и ESP има ли някой представа?

Т.е., дали е фрапиращо голяма или "се ядва" по отношение на цената.

 

Вече съвсем харесах ESP/LTD/KH/JH2009, за съжаление у нас, в магазина, ги няма (естествено) и не мога ги пробвам.

Но при първа възможност ще го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами само ще ти кажа, че има хора които хвалят повече LTD-то от съответния ESP модел :) Не го казвам само защото притежавам такъв инструмент - LTD, просто качеството при ESP не оправдава напълно цената вече... И все пак всичко е до проба, ако не можеш да пробваш вече е късмет. Разлика има драстична при евтинките LTD-та, но флагманите са си сериозни инструменти. Позагледай малко видеота и ще видиш доста музиканти с LTD :greenball:

Конкретно за модела на Kirk само най-скъпото LTD можеш да срявняваш с ESP-то. Имал съм възможност да свиря за малко на този инструмент точно когато купувах модела на Jeff... Китарата си заслужава парите определено :thumbs_up:

 

В случая това е твоята китара: http://www.espguitars.com/guitars/signature/kh-602.html

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,като притежател на китари ESP M-II ,LTD EC-401 и LTD EC-256,

искам да споделя че при тези китари дори и онлайн да са поръчани,

просто включваш жака и започваш да свириш,нищо не пипаш от към сетъп интонация или друго.

Въпрос на желание и претенции е за адаптерите.

ЕСП / ЛТД дори и в ниският клас до 500лв държат на качество.

И 2те ЛТД та съм ги взимал онлайн без да ги пробвам,нямаше никакви проблеми с тях.

Мисля че каквото и да решиш няма да сбъркаш.

Поздрави :cheers2:

Редактирано от SINERGY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,като притежател на китари ESP M-II ,LTD EC-401 и LTD EC-256,

искам да споделя че при тези китари дори и онлайн да са поръчани,

просто включваш жака и започваш да свириш,нищо не пипаш от към сетъп интонация или друго.

Въпрос на желание и претенции е за адаптерите.

ЕСП / ЛТД дори и в ниският клас до 500лв държат на качество.

И 2те ЛТД та съм ги взимал онлайн без да ги пробвам,нямаше никакви проблеми с тях.

Мисля че каквото и да решиш няма да сбъркаш.

Поздрави :cheers2:

 

Благодаря за мнението :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.