Jump to content
Българският форум за музиканти

малкият пръст


Surikat

Recommended Posts

Обичате ли да го използвате и имате ли проблеми с това?Защото от начало ми беше много противно защото някак си "прескачаше" ама след малко упражнения стана по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то като се замислиш май всичко става с упражнения. При някои съществува и проблема и с липсата на сила на този пръст ... но стига простотии , по-добре потърси в стари теми , има доста написано .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим, това си е един пръст повече при свирене, което много улеснява при свирене. А и ти разширява обхвата на ръката много! Това ако си говорим за лявата ръка (за левичари дясната). Ако става въпрос за ръката, която дърпа струните при свирене на класическа китара или при свиренето с пръсти на акустична - кутрето не се използва. Иначе аз не само обичам да го използвам ами и има някои работи, които е невъзможно да се изсвирят без кутрето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз нямам проблеми с кутрето,достатъчно добре съм го развила и нон-стоп свиря с него.Не може без кутрето,ако става въпрос за лявата ръка.Иначе на the picking hand пак си е много полезно използването и на малкия пръст .Ама всичко става с упражнения както казаха и другите !!!! С оплакване не става :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мускулът на кутрето на лявата ръка трябва да е толкова добре развит, колкото и на останалите пръсти. За особено техничарски тапинг се ползват и трите пръста на дясната ръка (т.е. среден, безимен и кутре, тва при положение че държите перцето с палец и показалец през същото това време), за справка гледайте видео-уроци на Rusty Cooley ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми тряа да се използва...имаш по-голям обхват на ръката...и не само...

за упражнения чуй кенибъл корпс - повечето им песни имат такива разни гадни техники като хамър он и пул оф на 6та струна с кутрето;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си стискам една гума защото нещо след 2 3 часа почва да ми изтръпва лявата рака малко ми е кекава и за бицепс я товаря повече :rolleyes: . Ама с кутрето заяква с гумата и грифа и така :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами че кои мускул згъва сухожилията на пръстите :metalist: :guitar:

бебчо а средния пръст как си го упражняваш

 

или с него проблеми немаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можете ли да споделите упражненията за пръстите, които са ви известни. За заякване, разтягане и други, ако има. Рабира се да сте сигурни в тях, за да не се получават след това фалове. Все пак имаме само по 5 пръста на ръка. Даже аз на едната ръка по-малко :killyou: :metalist: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери видео уроците на Petrucci, той там показваше упражнения за рязтягане на лява ръка и те определено са изпробвани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз напоследък си тренирам малкия пръст като не ползвам показалеца-сякаш е превързан с лепенка и не мога да го ползвам. не всички акорди се хващат обаче е интересно и покага за малкия пръст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     1 3 1 2 4 1 3 4 3 1 4 2 1 3 1

E|------------5-7-8-7-5------------|
B|------5-6-8-----------8-6-5------|
G|--5-7-----------------------7-5--|
D|---------------------------------|
A|---------------------------------|
E|---------------------------------|

Номерцата отгоре са пръстите, които да използваш: 1-показалец, 2-среден пръст, 3-безименен, 4-кутре. Това като за начало е доста полезно, аз поне така правих навремето :) Прави го, като постепенно увеличаваш темпото.

 

Това също помага:

 

    1 2 3  4  3  2 1

Е|-7-9-10-12-10-9-7-|

 

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ако правилно съм запомнил това беше от Rock discipline на Petrucci:

 

E|------13--------13--------10--------10--|

B|----12--------11--------11--------12----|

G|--11--------12--------12--------11------|

D|10--------10--------13--------13--------|

A|-------------------------------------------|

E|-------------------------------------------|

 

тея работи ги хващаш и свириш с 4те пръста като акорд или тон по тон, като преместваш пръстите 2 по 2 - първо местиш 2ри и 3ти, без да вдигаш другите, после местиш 1ви и 4ти. след това го преместваш с една струна нагоре и свириш по същия начин, докато стане

 

E|----------

B|----------

G|------13--

D|----12----

A|--11------

E|10-------- и т.н.

после повтаряш, но местиш с по едно прагче надолу и пак караш до 6та струна,докато стигнеш началото на грифа:

E|---4----4----1----1-|

B|--3----2----2----3--|

G|-2----3----3----2---|

D|1----1----4----4----|

A|----------------------|

E|----------------------| и т.н. до 6та струна.

 

 

след това пак почваш всичко отначало, но вече още по-трудно:

E|-----14-------14-------9--------9----|

B|---12-------11-------11-------12----|

G|-11-------12-------12-------11------|

D|9--------9-------14-------14---------|

A|---------------------------------------|

E|---------------------------------------| и повтаряш по казания по-горе начин

 

може да ти се стори трудно, но с времето ще свикнеш и ще запоянеш да го правиш по-лесно и по-добре

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.