Jump to content
Българският форум за музиканти

искам съвет


Recommended Posts

здравейте!

искам да ви попитам с какви струни препоръ4вате да свирите на лайиф изпълнения,в смисъл не като марка,а 4исто нови и туко 6то сменени ли трябва да са или е по добре да са предварително разсвирени.за6тото 4увам 4е някои музиканти слагат 4исто нови преди концерт а други то4но обратното.благодаря предварително :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даже не един ден - може два - 3 дни-

ако не е с заключване - тоест хубаво да улегнат и да не разтройват китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено трябва да са предварително разсвирени и да не се слагат същия ден,защото трябва да улегнат добре все пак. ;)

 

ама и аз какво е изказвам,все едно съм имала 75875 концерта и знам от опит :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за 3 часа си вкарвам китарата (с двойно заключване, обаче) в пълна настройка, но не бих рискувал, освен ако не е наложително. Ден - два, както казва Тони 3-4, по-добре да постоят отколкото да нямат време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да се вярва на китарният техник на Joe Satriani, струните му се сменят всеки ден - обикновенно няколко часа преди концерта. Така се процедира с китарите които ползва най-много по време на изпълнението. Струните на тези на които свири рядко се сменят на 3-4 дни.

 

По принцип се прави разтягане на струните, което отнема известно време, но после китарата не се разстройва толкова лесно. Има на доста места писания по темата, примерно тук: http://www.ibanezrules.com/tech/setup/stretch.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърнах се ...

Тъй де , да се изкажа и аз : По-добре в деня преди концерта . И в този , същият ден да се свири поне няколко часа на новите струни , да се настройва на десет минути и е готова .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

еиййй благодаря ви на вси4ки за информацията.питах за6тото днес си сложих 4исто нови а ж неделя имам у4астие.това ме притесни. :D

Редактирано от roadrunner
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех на участието!

 

Аз си сменям струните когато искам и не се съобразявам с т това кога имам свирене. Не е проблем да се сменят непосредствено преди свиренето. Ако се разстрои по време на самия лайф... не е никакъв рокет сайънс - настройваш я и свириш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Успех на участието!

 

Аз си сменям струните когато искам и не се съобразявам с т това кога имам свирене. Не е проблем да се сменят непосредствено преди свиренето. Ако се разстрои по време на самия лайф... не е никакъв рокет сайънс - настройваш я и свириш...

да бе.така е най естествено и най небрежно,кото мноо ме кефи :P както прави кърт кобейн на концерти.по 10 мин. си настроива китарата на самата сцена. :blink:

Редактирано от roadrunner
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.