Jump to content
Българският форум за музиканти

Regent 30H


Recommended Posts

Подай на едната първична намотка 12 волта променливо напрежение и с един волтметър разгадай изводите на вторичната. Тъкмо ще си сметнеш и преводното отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

metalhammer,можеш ли да се сетиш след като са ти минали през ръцете толкова Регенти 30?

 

Не са така сток!

Тези мостове са слагани допълнително, и незнам как отсъди че другите спойки са фабрични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всяка намотка е с импеданс (приведен към първичната) 3 ома. Ако се свържат две в паралел импедансът им остава 3 ома, а на двете двойки, свързани последователно става 12 ома.

Коефицентът на трансформация се смята най-лесно като се подаде на вторичната намотка ниско напрежение (аз използвам 3.15V от отоплението на лампите) и се измери напрежението между изводите за анодите на първичната.

Преводното отношение е коефицентът на трансформация на квадрат.

Можеш да измериш при това свързване какво се получава (най-вероятно 3 ома, затова и говорителите са свързани така).

Редактирано от christov64
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих снимка в нета на един усилвател на който при увеличение се вижда,че никаде няма мостчета

и двете средни пера са свободни.Както и предполагах са технологични.А говорителите са последователно.

Утре ще го пробвам и мисля,че това ще реши въпроса.

 

024471351.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е решен.

Остава смяната на електролитите.

А,също така почистване на плата отпред и отзад.

Някой да знае препарат за почистване?

Би трябвало да е бързоизветряващ да не се мокрят плоскостите отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колега до къде стигна с REGENTA ,заработи ли?

Вижте на какво попаднах, та се чудя да му правя ли хубава кутия и да се мъча да го прехвърлям.

Заслужава ли си?

Не съм чувал никога как звучи този модел.

А пък и имам една купчина с лампи за него.

http://pics.data.bg/albums/37217/regent-30/c0048600f8e79aadfcd0ccf71fd50aa5/sdc10022

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О,стара тема.

Регента си работи идеално,само не съм му почистил плата още.

Или ще го сменя някой ден.

Твоя е много зле като гледам снимките.

Внимавай,че има високо напрежение-350-360в.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И задължително смени кондензаторите, за толкова години стоене са пресъхнали и вече не са ефективни. Леко ти завиждам, че си намерил този усилвател в толкова добро състояние, явно е съхраняван добре дълги години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.