Jump to content
Българският форум за музиканти

За кардана


Recommended Posts

Та въпроса ми е следния - понеже блъскам доста по тоя кардан, а той е една странна смесица - ляв педал и ос - DW 5000 и десен педал Амати, кардана постоянно се мърда напред в лявата си част (смисъл тази, която не е подпряна на касата). Как да я хвана да не се мърда? Пода е от една материя като донапрен, но не точно, а под него - бетон. Завинтвах го тоя ляв педал няколко пъти за пода, но той се раздира понеже е мек.. Та - вие имате ли такива проблеми и, ако да, как ги решавате? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеееееееееееееее,тва е грехота,бе 4ове4е :D Как може....събери малко пари и го разкарай Аматито.....ако ли не,направи си такава основа-пло4а като на DW педала.Вземаш за шаблон пло4ата на DW,отиваш в някой цех,където режат ламарина и ще ти я направят-3мм е достатъ4но.И си сложи балатум или мокет отдолу. И колкото се може по-бързо си купи другата 4аст от педала и със здраве да си го ползваш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм доста млад, даже малък, за да си го позволя DW-то, но нещо по-сносно ще си купя по някое време. Но благодаря за идеята за плочата отдолу! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как си намерил половин двоен педал DW???И не разбрах коя 4аст се движи,Амати педала или DW????Ако е DW и има хубави шипове,решението е само мокет4е или балатум,ако се движи Амати педала-правиш пло4ата+шипове.Аз така си бях направил първия двоен педал и нямах проблем. п.п.Няма да е зле да сложиш една снимка на педала тук,защото ще е интересно на вси4ки да видят такова шизофрени4но животно,а и ще могат да ти дадат пове4е ка4ествени идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм този проблем и не само във втория педал. Решението е ударна бормашина (най-малко), два винта с дюбели и може да си сигурен, че и Шварценегер няма да може да помести чарка напред. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така както аз разбрах и левият педал е DW ,тогава ти трябва само да смениш настилката на мястото където свириш с мокет най-добре.Ако нямаш достатъчно мокет можеш да си изрежеш малко парче и него да го забиеш с два пирона само под педала:D.Някой от форума си беше направил такова и ме изкефи трябва и аз да си изрежа.Ако не можеш да намериш читав мокет просто гепи на тате от колата:D:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се мести напред - подпирай го с фус-а, ако свириш... интересно и ти скача петата нея и с тиксо можеш да фанеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Скоро ще постна снимки, а въпросното произведение е с десен педал и ос DW и ляв педал Амати и проблема е в Амати-то. :dance: Ще сложа снимки скоро. Благодаря на всички! ;)

Редактирано от jeleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.