Jump to content
Българският форум за музиканти

7 струнна "руска" класическа китара


goshi

Recommended Posts

Здравейте (: . Наскоро ми подариха като тази китара. Руска класическа китара със 7 струни, но проблема е че ми я дадоха без струни. Та сега въпросът ми е къде мога да намеря такива 7 стуни- найлонови? Стигнах до извода че може да си купя комплект обикновени струни за класическа китара + още един комплект с по дебела 6-та струна, за да постигна строя Си-Ми-Ла-Ре-Сол-Си-Ми, обаче преди малко видях, че за тази китара, нормалния строй е Ре-Сол-Си-Ре-Сол-Си-Ре. Та въобще да намеря такъв комплект от 7 струни найлонови, дали ще мога да си свиря в нормалният си строй (за нас) (Си)-Ми-Ла-Ре-Сол-Си-Ми? Благодаря за отговорите предварително (:

Редактирано от goshi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На руската китара, готиното й е точно руския строй :music336:

За да свириш в стандартен строй си купи комплект струни normal tension и добави шеста струна extra hard tension, която да бъде дропната в Си. Метална 6-та струна също би трябвало да звучи прилично в Си на класическа китара, но ще звучи и различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпрос ...

сигурен ли си,че е за найлонови ???

 

моята е за метални

 

209053900626435526512887724206UxIfFCr6kthi1uNGW64_s.JPG5731014428108697391288772424VKAesZhZOIcsbv2RXTs2_s.JPG

 

и използвам стандартни(medium) 13-56 за акустична китара + допълнителна 9 или 10(каквато имам под ръка)

 

малко по- къса е мензурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шеф Петров!- Отговор :D:D

 

Да, абсолютно, защото ми я дадоха със 1ва и 2ра найлонови останали на нея от далееееееечната някоя си година :D , а и самият човек си е бивш китарис' , който си знае че е китарата си е с найлнови. Каза ми че по негово време баща му е носил струни от Москва, но сега повече не се продават ( ;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

OK

не бях търсил ...

явно и ти не си, но ето

 

LA BELLA 7SG

 

L7SG.jpg

 

вероятно има и други марки

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хайде и моя дан към темата:

7 String Guitar Strings

Complete sets are listed in the sections below -

D'Addario

D'Angelico - найлонови

Dean Markley

DR Strings

Elixir

Ernie Ball

GHS

La Bella

Newtone

RotoSound

Sfarzo

S I T Strings

 

http://www.juststrings.com/sevenstringguitar.html

 

- We carry 7 string electric strings by D’Addario, Dean Markley, DR, Elixir, Ernie Ball, GHS, La Bella, Newtone, Rotosound, Sfarzo and SIT.

- We also have 7 string classical guitar strings by D’Angelico.

- As well as 7 string acoustic electric strings by DR.

- Giannini offers single 7th strings to convert any of their six string acoustic sets into 7 string sets.

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

... неприятното в случая е, че тези D'Angelico - найлонови не са подходящи.... 7 струнна фламенко китара..с 2 РЕ (4та и 5та са с еднаква дебелина 30)....

тези който аз съм показал пак са с РЕ .. но е по- дебело ... 50

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нека направя едно малко уточнение - тези китари никога не са правени за найлонови струни. Въпреки, че са изключително неудобни и правени на конвейр в дърводелска работилница, имат удивително чист и красив тон. Но само и единствено с метални струни. Преди години през ръцете ми са минали десетки подобни китари - мои и на приятели (за да може да се свири на тях е нужна доста сериозна намеса). Руснаците ги смятаха инструменти за еднократна употреба - кило водка струваше около 10 рубли, такава китара - между 7 и 15 рубли. Основният проблем идва от подвижния гриф, прикрепен към тялото с груба "бурма". И то под безумен ъгъл. Струните бяха (а сигурно продължават да са) доста дебели (първа поне 0.13) и бързо корозиращи.

Според мен не си струва да разчиташ, че с тази китара ще можеш сериозно да свириш. Гарантирам, че с пластикови струни, даже и най-качествени, няма да звучи.

Редактирано от Fats
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има ли електроакустични руски седмаци? Слагаш й тези струни и жулиш като руски стугар. :D

KFK-thrash-metal-strings.jpeg

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е скъпа китара, направена от майстор по поръчка. Няма нищо общо с това, което ти притежаваш. Да, по звука може да се предположи, че струните са пластик, но става дума за нещо съвсем различно. Най-добре потърси руски музикантски форум за китаристи и постави там своя въпрос за струните. Не искам да се правя на голям познавач, може вече да има и такива комплекти. Въпросът е как да се сдобиеш с такъв. Думата ми беше за друга, дали китарата, която са ти подарили си струва всички тия усилия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте, сдобих се с подобна 7 струнна руска китара, която има липсваща струна. Досега не съм свирил и мисля да се уча на нея, обаче ми направи впечатление, че грифа има странен ъгъл и нещо като ключ с който май може да се промени ъгъла, за да стане по-нормална. Въпроса е дали си заслужава да се уча на такова нещо или да търся нещо по-нормално. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Дай снимки да видим за какво иде реч! Снимай снадката на грифа с тялото, както и цялата китара в "хоризонтално" положение, снимай и от главата към тялото грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.