Jump to content
Българският форум за музиканти

Warhead


Recommended Posts

добре де, що не го купи де ;)

тамън щях да ти идвам редовно на гости...

НЕ Е  ЗА ИЗПУСКАНЕ

както се казваше в една друга реклама

Ми що то не е късно ..ама и нали минах на лампи...тогава се чудех.

 

Иначе то неудобното е че хората треа да ги карам да мъкнат...от зад океана :D а те са си американци..

 

И не на последно място жената само ме гледа със зорко око к'во купувам к'во продавам -нали се сещаш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да не пускам нова тема ще питам в тази..

Кой от сегашните модели глави на Рандъл наподобява(поне малко) звука на Warhead?

Има ли нещо по-добро на Рандъл според вас за такъв стил(агресивен метъл) музика от Warhead в днешно време?

Или си е най-добре Warhead-че?

Има сега разни глави от 300-500 до 1000 евро за тях какво мислите(за Рандълските говорим).Те са някъкви хибридни или с по една лампа и мовсети.Имат ли очарованието на на Warhead?

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да - MTS серията - Modern,Ultra, Treadplate, SL+ modules. Не - не мязат на Warhead :greenball:

Да - на мен специално MTS ми харесват значително повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам транзистор - повече "ряз" има ама няма скъпи модели транзистори днешно време.. :greenball:

Идеално би ме устроил "Warhead"-подобрен..ама.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам транзистор - повече "ряз" има ама няма скъпи модели транзистори днешно време.. :greenball:

Идеално би ме устроил "Warhead"-подобрен..ама.....

 

В какъв смисъл подобрен? Освен това ако ти трява ряз и Даймбег самия (лека му пръст) в края действаше с Krank, който не е транзисторен.

К'во значи скъпи/евтини - то или звучи или не. Транзисторите струват по-малко, 'щото средностатистическия мат'риал за изработката им е по-евтин от ламбетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ повечето пъти със Сънчо сме на еднакво мнение

готините ампове са си готини.

Аваава - не се надай на подобен - с разните рандали дето съм пробвал из нашите земи-

имат яко резачка , но не са готини - и още по важно не се надай да ти заместят уорхеда.

MTS серията - да. (Но по принцип)

Ако искаш точно на Даймбег - уорхед. Или предния модел - който едва ли ще намериш.

Знам ,че си Даймбег фен - ако можеш купи си уорхед и слагаш точка.

Ако искаш да наподобява - ами пробвай наличните Рандали от Фактор. Още по добре -

на някой съфорумник - ако може да го пробваш с група - щото едно е амп да звучи самостоятелно - друго в контекст на банда.

Помня, че Росен от магазина на Фактор, малко преди да почине - прави трибют на Даймбег във фенса и с рандал от Фактор - изкара доста сносен Дайбек саунд. Лека му пръст на Росен - голяма загуба за

ъндърграунд метъл сцената у нас.

 

И ако си противореча - това, че на мен не ми харесват (като съм ги пробвал и от тези които съм пробвал) , а в ръцете на някой друг - са ми прозвучали , не е показателно - ампа е нещо като инструмент сам по себе си - дори и опрделен амп да не ми получава симпатиите - зависи и кой свири на него и какъв звук докарва.

Пак случай с тези сток рандали от Фактор - имаше промоция на диджитек -

след това джем - няколко добри китаристи се качиха и ампа беше от тези рандал Г2 - ако помня добре - и не звучаха особено впечатлително.

Накрая свири Дарин Василев ( по мое мнение най добрия български китарист) и изкара звук.

Тоест и от Рандал може нещо да излезне - зависи кой свири на него.

 

Има и такъв момент - Уорхеда може да е бил Даймбег машината - но това не значи, че всеки който го купи ще просвири като него.(прозвучи!)

Сумати хора купили си ПРС - Сантана модел се оплакват - ами тази китара е Сантана сигничър -направена е по спецификации на Карлос и това ,че не пасва на Джони и Еди (например) си е техен проблем ( да са си купили стокови ПРС-ки например) - за Карлос си е екстра.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам транзистор - повече "ряз" има ама няма скъпи модели транзистори днешно време.. :)

Идеално би ме устроил "Warhead"-подобрен..ама.....

 

В какъв смисъл подобрен? Освен това ако ти трява ряз и Даймбег самия (лека му пръст) в края действаше с Krank, който не е транзисторен.

К'во значи скъпи/евтини - то или звучи или не. Транзисторите струват по-малко, 'щото средностатистическия мат'риал за изработката им е по-евтин от ламбетата.

 

 

Ам на Даймбек звука накрая с ноата банда просто не ме кефи с "кранк" дето свири....просто нема го некакси хъса ,и "онзи" звук дето кара Ората да се ръгат и да праят погото...(това си е моята преценка -нека не спорим относно нея, а и темата е друга.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тру тру :) :)

Не споря никак. Това са си твоите предпочитания, така че няма к'во да се месим...

Но звука на Warhead без Warhead си е сложна работа :) Така че търси Warhead ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.