Jump to content
Българският форум за музиканти

Касетофон -> Pc


Recommended Posts

Здравейте,

За пръв път пиша във форума и с риск да повдигам обсъждана тема ще помоля за съвет. Не знаех в кой форум ще е по правилно да публикувам въпросът си - хардуер или софтуер, но мисля че в крайна сметка тук ще е по-подходящо.

Имам намерение да прехвърля някои стари записи от касета на компютъра. За съжаление са правени в домашна обстановка преди доста години и със съответната скапана техника, така че качеството им е под всякаква критика. Значи въпросите ми са следните:

1. Кой е най-подходящия начин да свържа касетофона с компютъра - добра идея ли е да използвам линейния изход към входа за микрофон на компютъра /нямам друг вход на лаптопа/?

2. Каква програма ще е най-подходяща за записа? Досега съм работил само на Cakewalk - мислите ли че е ОК?

3. Какво бих могъл да използвам за да изчистя малко шумове и изобщо мислите ли че нещо е възможно да се подобри в саунда?

 

Благодаря предварително.

Като приключа ще ги кача да ги чуете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Кой е най-подходящия начин да свържа касетофона с компютъра - добра идея ли е да използвам линейния изход към входа за микрофон на компютъра /нямам друг вход на лаптопа/?

2. Каква програма ще е най-подходяща за записа? Досега съм работил само на Cakewalk - мислите ли че е ОК?

3. Какво бих могъл да използвам за да изчистя малко шумове и изобщо мислите ли че нещо е възможно да се подобри в саунда?

 

Благодаря предварително.

Като приключа ще ги кача да ги чуете.

1.абсолютно не, трябва да ползваш LINE IN, така че си намери настолен компир, защото микрофонния вход има захранване няколко волта за кондензаторни миркофони пуснато и ще пращи яко звука

 

2.Смятам Adobe Audition за по-добра за записи

 

3.Adobe Audition B)

 

моля, пак заповядай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа, ясно защо пърдеше така зловещо.

Само дето другия компютър хич не ми е удобен за целта та си мислех, че ще има начин да излъжа системата някак си...

Благодаря за идеите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по начало микрофонния вход е моно и с хамаво качество, но мисля че ако сложиш разделителни кондензатори в кабела, примерно по 1мф във левия и в десния канал и ги събереш на едно място и двата ще стане т.е. запояваш на кабела за левия и десния канал по един кондензатор, после другите им изводи един към друг и към жака (понеже е моно, така ще се съберат каналите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, нищо чудно че се потих като идиот три часа да се боря с този брум - бях включил стерео жак разбира се хахаха

Благодаря за съвета, нищо не чаткам от кондензатори та затова ще преценя, кое ще ме мързи по-малко - да преместя цялата установка при другия компютър или да си купя кондензятори и да сглобя тва кабелче.

Мерси много!

А предполагам това Adobe audution не е free, имаш ли идея какъв free софтуер може да се използва.

....Не питам за пиратски версии, щото прочетох темата за пиратството най-отгоре :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audition 2.0 нещо ме изнерви вчера и май ще приключи участието си в моята система... :metalist:

аз отдавна минах от 2.0 на 1.5, защото 2.0 иска поне 1гб рам за да не лагва яко, пък аз съм с 512м :) , на всичкото отгоре качих Уин2003 и там казва "this operating system is not supported", освен това 2.0 е абсолютно претрупана с ненужни работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе ако ти върши работа става, ама на мене не ми върши и е много тъп софтуер (някой си го харесват), иска дори регистрация за МП3, няма нойс редъкшън и още много работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.